На Городоччині чоловік помер через стрес після рішення суду – судмекспертиза

Фото: youtube

«Справа Волянського»  включає у себе одразу кілька розслідувань та наразі один судовий процес. Кримінальне провадження саме по шахрайському кредиту поліція розслідує вже більше 4 років. Правомірність суддівського рішення вивчає вже понад два роки прокуратура. А в суді вдова Волянського вимагає притягнути до відповідальності «Приват Банк» та змусити фінансову установу сплатити моральну шкоду.

Все почалось у 2012 році. Олег Волянський отримав лист від «Приват Банку» з вимогою сплатити кредит. Сума – 60 тисяч гривень вже включала у себе штрафи. У цей момент подружжя згадало прикру історію, яка трапилась 5 років тому на залізничному вокзалі: Олег Волянський загубив паспорт. Знайти документ не вдалось ні вдома, ні на території вокзалу, тож довелось пройти процедуру відновлення. Зібравши усі документи, які свідчили про давню втрату паспорта, подружжя вирішило звернутись до банку.

«Ми одразу прийшли в банк. Адже ніколи там ні копійки не брали, прийшли і кажемо, що кредит не наш, певно, ви помилились. Почали з’ясовувати, знайшли паспорт мого Олега, тільки от фотографія там була зовсім іншого чоловіка. Працівники вже тоді погодились, що це шахрайство, і порадили написати письмову заяву на ім’я керівника установи», – згадує дружина Олега Волянського Валентина.

Копії паспортів з різними фото на одне ім’я

Здавалось, що на цьому історія мала б завершитись: банк обіцяв розібратись у цій історії, провести службове розслідування та знайти справжніх шахраїв. Та за півроку Олег Волянський отримав повістку в суд: «Приват Банк» вимагав його сплатити кредит, який він не брав.

Василина Мельник, тодішня голова Городоцького районного суду, позов відхиляє. У судді виникають сумніви, адже банк на вимогу суду так і не надав кредитну справу.

Рішення суду:  «01 липня 2013 року суд постановив ухвалу про витребування доказів- оригінал кредитної справи за кредитним договором від 22 червня 2007 року укладеним між ПАК КБ «ПриватБанк» та Олегом Волянським, проте позивач дану ухвалу не виконав, причини суду не повідомив. Суд ухвалив: Позовну заяву Публічного акціонерного товариства комерційний «ПриватБанк» до Олега Волянського про стягнення заборгованості за кредитним договором  залишити  без  розгляду».

Втім не минуло і місяця, як Олегу Волянському знову доводиться постати перед Фемідою за той чужий кредит. Цього разу у залі суду все вже відбувається за новим сценарієм та з іншою суддею. Нову суддю не цікавлять, ані  деталі справи, ані ухвала першої інстанції.

«Федорук Інна Миколаївна, яка судила нас 12 раз, мала на руках всю справу, бачила попереднє рішення голови суду, відмовила нам призначити повторну почеркознавчу експертизу, вона просто не звертала уваги на всі наші докази, вона просто дивилась у вікно весь час», – згадує потерпіла Валентина Волянська.

З кожним днем, згадує дружина, Олегу ставало все гірше, врешті він потрапив у лікарню.

«Він весь час говорив про те, що у цьому світі немає справедливості. Він чужим людям казав, що не переживе, якщо доведеться сплачувати цей кредит! Навіть про самогубство говорив!» – плаче Валентина Волянська.

На останнє засідання Олег Волянський вже не приходить. Чоловіку не сила вкотре дивитися на цей театр абсурду, де суддя лише імітує справедливий розгляд, чи, бува, грається у правосуддя. Натомість вже все вирішено заздалегідь. Серце чоловіка не витримало. Наступного ранку після оголошення суддею Інною Федорук рішення – сплатити Волянським на користь банку  вже 70 тисяч гривень – Олег помирає.

Олегу було лише 47… Від його смерті минуло 4 роки. На могилі так і досі немає пам’ятника. Всі кошти родина витрачає на відновлення справедливості, знайти і покарати винних у його смерті.

Олег Волянський (зліва)

Спочатку Валентина добилась офіційного визнання від банку, що ні Олег Волянський, ні його родичі нічого не винні банку. Після цього таки зі скрипом, але все ж розпочалось кримінальне провадження щодо шахрайських дій. Одним із фігурантів поліцейського провадження був співробітник банку на прізвище Волик. Саме він видав кредит  за підробленим паспортом, не звернув увагу на те. І, певно, робив це не раз, стверджує вдова.

«Коли я прийшла до слідчого, він показав мені фотографію чоловіка, який отримав кредитну картку на паспорт мого покійного чоловіка. І я була шокована, адже це був зовсім інший чоловік, не той, чиє фото ми бачили у базі даних банку. Це був ще один шахрай, і ще один кредит на мого чоловіка. Невже банк не бачив трьох різних людей?», – обурюється потерпіла Валентина Волянська.

Ще один шахрай отримав кредитну картку на ім`я волянського

А ось поліція протягом трьох років намагалась отримати від банку результати службового розслідування, вільні зразки підпису працівника, який оформляв кредит. Однак банк не реагував на звернення правоохоронців.

Як просувається справа та чи змінив свою позицію банк, журналісти «Новини. Хмельницький» так і не змогли дізнатись. Єдине, як коментують нині у поліції це розслідування: «Тривають слідчі дії».

Окрім шахраїв, які вкрали паспорт та оформили кредит, банку, який вимагав з родини Волянських чужий кредит, у цій справі є ще одна ключова фігура. Це суддя Інна Федорук. Адже саме вона іменем Закону України вирішила, що прості селяни мусять сплатити шахрайський борг. У чому потім навіть покаялася:

«Суддя Федорук Інна Миколаївна приїхала до мене, просила дозволу поговорити. Я спитала її, про що нам з вами говорити. А тоді вона каже, що її совість мучає, адже вона знає, що зробила помилку. Помилку?! Це що помилка учня першого класу, яка вчиться писати? Це злочин! Йдіть туди, де зараз лежить мій чоловік, підносьте його з могили і просіть в нього вибачення, а не в мене!», – зі сльозами на очах розповідає Валентина Волянська.

Апеляційний суд скасував її рішення, а дві почеркознавчі експертизи визнали, що на банківських документах Олег Волянський не ставив свого підпису. Посмертно. До сьогодні Інна Федорук офіційно не визнає, що винесла незаконне рішення, яким просто вбила невинного чоловіка.

«Стосовно ваших претензій можу сказати наступне: на час винесення рішення, я вважаю, що мною було дотримано норми процесуального права», – заявила Інна Федорук.

Свою позицію висловила суддя Федорук, коли у 2015 році під стінами суду протестували більше двох десятків її підсудних. В арсеналі представниці Феміди за 5 років півсотні кредитних справ. В усіх Інна Федорук судила на користь банку. Навіть тоді, коли реальні шахраї в залі суду визнавали свою провину.

«Під час судового процесу шахрайка визнала себе винною, їй дали 4,5 роки, але суддя Федорук все одно присудила сплачувати цей кредит нам, ми винні і все. Вона весь час дивилась у вікно. Навіть не слухала зовсім», – згадує своє знайомство з суддею Федорук ще одна її підсудна Людмила Коваль.

Ті, кого судила Інна Федорук, у 2015 році вимагали її звільнення

Так звані кредитні справи вже давно стали звичними, і, як правило, кажуть юристи, банки роздувають суми. У 2014 році в Інни Федорук закінчились повноваження. З того часу вона очікує на безстрокове призначення. Тобто весь 2015 рік вона отримувала щомісячно трохи більше 13 тисяч гривень просто за те, що приходила на роботу.

Саме правомірність рішення судді Федорук перевіряють у прокуратурі. Ще у 2017 році її викликали давати покази у справі Волянського. Щоправда, як свідка у розслідуванні злочинних дій експерта. Адже провину за своє рішення вона переклала на нього.

«Ми допитали суддю в ході проведенні слідства в цьому провадженні, вона вказала, що своє рішення прийняла на підставі рішення експерта. Основне питання зараз в тому, чи дійсно експерт добросовісно підійшов до виконання своїх обов’язків, чи правильно провів експертизу», – пояснює прокурор прокуратури Хмельницької області Михайло Войтюк.

Чи захоче експерт стати цапом-відбувайлом, покаже час. Висновок експерта для суду, як і будь-який інший доказ, не має наперед визначеної сили, він розглядається у сукупності разом з усіма іншими доказами.

Та попри регулярні скарги та звернення, які в усі інстанції надсилала Валентина Волянська, попри те, що прокуратура проводить досудове розслідування, Інну Федорук таки призначили суддею безстроково.

Хоч причина смерті Олега Волянського здавалась очевидною, однак Феміда зробити висновок на емоціях не може. Підтвердити це могла лише судово-медична експертиза.

«Досить довго чекали результати експертизи, яка підтвердить причинно-наслідковий зв’язок між рішенням судді Федорук та смертю мого чоловіка. Експерти визначили, що будь-який стрес та психоемоційне навантаження могли сприяти загостренню захворювання та сприяти настанню смерті Волянського О.В., – зачитує пані Валентина. –  Розумієте, там ж не дурні люди працюють. Вони підтвердили на 96 %, що мій чоловік помер через стрес від того рішення, яке винесла суддя Федорук!»

Зважаючи на результати цієї експертизи у прокуратурі доволі оптимістично прогнозують швидке завершення досудового слідства – до кінця поточного року.

«На сьогоднішній день досудове розслідування за ч. 1 ст. 375 кримінального кодексу України «Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови»   вже завершується. Після цього буде дана відповідна оцінка зібраним матеріалам і лише після того буде прийняте відповідне рішення, думаю, що це все буде до кінця року,» – коментує заступник начальника відділу прокуратури області Руслан Заїка.

А поки тривають розслідування, Валентина Волянська подала цивільний позов проти фінансової установи. Розгляд справи триває.

За перебігом цієї справи слідкуйте у наших наступних публікаціях.

 

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне