https://suspilne.media/
Пугач, голуб-синяк, змієїд та лелека чорний — червонокнижні птахи, яких зафіксували на території національного природного парку “Мале Полісся”, що на Хмельниччині. Пугача, який є зникаючим видом, помітили вперше, інших птахів виявляли раніше під час орнітологічних досліджень попередніх років.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку “Мале Полісся” Наталія Кратасюк.
За її словами, пугач — найбільша сова в Україні. Це осіло-кочовий птах, який живе у віддалених від людської діяльності старих лісах, інколи — на болотах.
“Пугач — великий, сильний хижак, який полює в сутінках та вночі. Харчується виключно живими тваринами, серед яких ховрахи, зайці, білки, їжаки, голуби, качки. Може вполювати велику здобич, вага якої становитиме 2/3 від його власної, і нести її в польоті”, — зазначила наукова співробітниця національного природного парку “Мале Полісся”.
Наталія Кратасюк пояснила, голуб-синяк прилітає навесні в Україну одним з перших серед інших птахів. Оселяється у тих лісах, де є старі дерева з великими дуплами.
“Голуб-синяк — тихий птах. Поводить себе скритно під час розмноження, ховаючись у густому листі дерев. Він живиться на землі недалеко від гнізда. Серед його раціону переважають насіння різних дерев, бур’янів, культурних сільськогосподарських рослин і зрідка — комахи”, — розповіла наукова співробітниця національного природного парку “Мале Полісся”.
За її словами, змієїд — перелітний птах, який гніздиться у лісовій та лісостеповій смугах і мешкає у старих високостовбурних лісах: “Змієїд живиться переважно вужами, гадюками, ящірками та жабами. Іноді, напевно, в періоди нестачі плазунів і рептилій ловить птахів та гризунів”.
Наталія Кратасюк зазначила, лелека чорний гніздиться окремими парами у безлюдних високостовбурних лісах з густим підліском, поблизу заплав річок та боліт. Своє гніздо розміщує на високих деревах, серед яких переважають старі дуби та сосни.
“Зазвичай лелека чорний харчується тваринною їжею. Полює на земноводних, рибу, комах, рідше — плазунів на мілководних лісових болотах чи водойма, інколи — на мишовидних гризунів і птахів”, — пояснила наукова співробітниця національного природного парку “Мале Полісся”.
Наталія Кратасюк розповіла, лелека чорний є символом національного природного парку “Мале Полісся” та зображений на його емблемі.
З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…
Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.
Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».
Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…
17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…
На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.
Leave a Comment