Демонтованому танку Т-34 у Хмельницькому досі не знайшли місця

Танк Т-34, який 55 років стояв на постаменті у Хмельницькому, подали на виключення з переліку пам’яток місцевого значення. Він був демонтований минулого року. Наразі танк перебуває на балансі міської ритуальної служби.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальника міського управління культури Валентина Лукашук.

З її слів, танк перебуває на обліку як пам’ятка історії місцевого значення.

“Минулого року провели інвентаризацію усіх пам’яток історії. Частину з них пропонували для виключення з переліку та не внесення до державного реєстру. Серед всіх пам’яток, там їх було в загальному 214, подали і три танки: в Чемерівцях, Хмельницькому і Кам’янці-Подільському”, — зазначила Валентина Лукашук.

Танк-пам’ятник Т-34, демонтований у листопаді 2022 року, зберігають на території “Хмельницької міської ритуальної служби”, розповідає її директор Сергій Бортник. Каже, минулого року комісія обстежувала сквер танкістів, що на вулиці Кам’янецька, 111.

 
“В ході обстеження встановили, що постамент, на якому знаходиться танк, перебуває в аварійному стані. Щоб не було ніякого обвалу, прийняли рішення демонтувати танк. І поки що зберігаємо його на нашому комунальному підприємстві”, — каже Сергій Бортник.

На території Хмельницької міської ритуальної служби демонтований танк перебуває вже рік. Що буде з експонатом-чиновники не знають.

“На думку багатьох людей, російські танки є маркером російської армії. Тому в багатьох містах, в тому числі і у Хмельницькому, прийняли рішення позбуватися цих маркерів. Чи то його відправимо до музею тоталітарного режиму, які є у багатьох європейських країнах, чи то розмістимо в якомусь музеї в Хмельницькому. Власне, бачення того поки що немає”, — говорить заступник міського голови Василь Новачок.

За словами історика Ярослава Михайловського, танк Т-34 брав участь у визволенні Проскурова під час ІІ Світової війни.

“Він був підбитий поблизу села Давидківці. Потім деякий час знаходився на території танкового училища. Зараз це прикордонна академія. Коли вирішили зробити пам’ятник, його звідти забрали, пофарбували і у 1967 році поставили на постамент”, — зазначив історик.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Напередодні Провідної неділі до кладовища «Шаровечка» курсуватимуть додаткові автобуси

З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…

22 години тому

Хмельничан запрошують на сімейну виставу у ляльковий театр

Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.

22 години тому

На території НПП “Мале Полісся” скоєно акт вандалізму

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».

22 години тому

Минулої доби у Камʼянці-Подільському сталися дві ДТП, у яких постраждала пенсіонерка та малолітня дитина

Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…

1 день тому

Скільки штрафів ТЦК було відкрито на Хмельниччині

17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…

1 день тому

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганщини за державну зраду

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.

1 день тому