“Енергоатом” уклала дві угоди з Westinghouse щодо модернізації ХАЕС

Оператор українських АЕС Національна атомна енергогенеруюча компанія (НАЕК) “Енергоатом” та американська ядерноенергетична компанія Westinghouse підписали двосторонні угоди стосовно проєкту будівництва на Хмельницькій АЕС двох нових енергоблоків за технологією АР1000, інформує “Суспільне”.

Одна з угод передбачає закупівлю послуг американської компанії з проєктування енергоблоків, другий документ — закупівлю тренажера й обладнання з тривалим терміном експлуатації. Як повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, переговори з американською стороною тривали протягом останніх місяців. Він додав, що новий контракт запустить новий етап розвитку ядерної енергетики, а також будівництво в Україні до 2040 року 14 нових енергоблоків.

“Кілька днів тому “Енергоатом” працював 14 блоками, і це вперше таке. Такого ще не було. Ми будемо їх змінювати, але 14 буде весь опалювальний сезон. В лютому буде 15. Чому так? Бо ми змінили ставлення до атомної генерації. Треба використовувати те, що в нас є”, — зазначив Галущенко.

Він додав, що головним залишається питання, “як наповнити це будівництво реальним змістом і рухатися швидко”.

“Ми чекаємо, коли ті реактори з’являться тут. Як і багато країн Україна має багато викликів — зміни клімату, доступ до електроенергії. Якщо говорити про виклики на наступні десять років, то Україна повинна модернізувати свої АЕС, збудувати нові, і вийти із залежності Росії. Ми будемо допомагати у всіх цих трьох речах. Дуже важлива є ядерна безпека, і за цим ми будемо слідкувати. Україна — атомна країна, тут є багато компаній. Ми будемо залучати їх до нашої роботи. Декілька років тому ми розробили стратегію і ми будемо по ній іти. Ці реактори — одні з найсучасніших, вони розроблені, аби протистояти аваріям”, — заявив своєю чергою генеральний директор Westinghouse Electric Патрік Фрагман.

Голова “Енергоатому” Петро Котін зазначив, що до 2040-го року планується збільшити виробництво на АЕС до 24 ГВт атомних потужностей: “1100 МВт це буде потужність енергоблока, це технологія АР1000. Згодом ми хочемо вийти на будівництво повністю українських енергоблоків”.

За його словами, на ХАЕС встановлять тренажерне обладнання, на якому будуть навчатися роботи з новими енергоблоками. Він також додав, що з перспективних майданчиків, де може бути побудована нова АЕС для подальшої експлуатації енергоблоків, розглядається локація Чигирин-Орбіта (Черкаська область).

Що відомо

  • Хмельницька атомна електростанція – наймолодша в Україні. Другий реактор запустили 2004 року. Наприкінці серпня державний “Енергоатом” підписав меморандум з американською компанією Westinghouse щодо спільного будівництва 5 нових енергоблоків. Перший має запрацювати у Нетішині.
  • Хмельницька АЕС – містоутворювальне підприємство. Завдяки станції від статусу села Нетішин виріс до міста із населенням понад 36 тисяч людей. Будувати ХАЕС почали у 81 році. Перший реактор запустили наприкінці 1987, вже після Чорнобильської катастрофи.
  • 21 жовтня Хмельницька АЕС отримала ліцензію на виготовлення кисню для лікарень. За добу на ХАЕС можуть наповнити 50 кисневих балонів об’ємом 6 кубометрів.
Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

У Хмельницькому на проспекті Миру нетверезий водій травмував 58-річну жінку

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 5 травня, близько 21:30 години по проспекту Миру. 

5 хв. тому

Виплата пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлюється після її проходження

До 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами ДО початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 р.,…

1 годину тому

На Хмельниччині досі налічується 476 релігійних установ та церков московського патріархату

На початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8 782 церков московського патріархату. З них лише 685 перейшли до Православної Церкви…

2 години тому

На Хмельниччині затримали зловмисника, який «замінував» одну з установ пенітенціарної служби

За неправдиве повідомлення про замінування підозрюваному загрожує до 6 років ув’язнення.

2 години тому

Безоплатне зубопротезування для військових та ветеранів: де і як отримати послуги?

Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проект «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність,…

3 дні тому

Як ветеранам і цивільним порозумітися: запустили новий інформаційний проєкт

Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт “Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.

3 дні тому