Як отримати витяг про земельну ділянку з Держземкадастру

Найчастіше необхідність отримати витяг із Державного земельного кадастру виникає в громадян чи юридичних осіб, коли треба продати, подарувати або в інший спосіб розпорядитися земельною ділянкою. Про порядок отримання витягу розповідає юрист Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Роман Самчук.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр»  Державний земельний кадастр – це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами. Ведення Державного земельного кадастру здійснює Держгеокадастр та його територіальні органи.

Відомості про земельну ділянку наразі є відкритими та загальнодоступними, крім випадків, передбачених цим Законом, та надаються у формі витягів з Державного земельного кадастру. Витяг з кадастру – це документ, що містить інформацію про земельну ділянку та підтверджує внесення даних земельної ділянки до державного земельного кадастру. Цей документ є важливим для вчинення правочинів із земельною ділянкою (договір купівлі-продaжу, дарувaння, міни, орeнди, спaдкування тощо) і є необхідним при реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та під час присвоєння кадастрових номерів.

Отримати витяг з Державного земельного кадастру можна у письмовій або електронній формі. Для цього слід звернутися державному кадастровому реєстратору, адміністратору ЦНАПу або уповноваженій посадовій особі виконавчого органу місцевого самоврядування і подати такі документи:

1) заяву (у паперовій або електронній формі) за формою згідно з додатком 42 Порядку ведення Державного земельного кадастру;

2) документ, що підтверджує оплату послуг з надання витягу з Державного земельного кадастру або довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території), або викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану), або засвідченої копії документа Державного земельного кадастру та витягу з нього (крім випадків, визначених пунктом 165 цього Порядку);

3) документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

Для оформлення витягу в електронній формі заявнику необхідно зайти на сайт  Публічної кадастрової карти https://map.land.gov.ua/. Для цього потрібна ідентифікація особи з використанням кваліфікованого електронного підпису. Оплата послуг за надання відомостей з Державного земельного кадастру відбувається із застосуванням електронних платіжних засобів відповідно до Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Державний кадастровий реєстратор або адміністратор центру надання адміністративних послуг чи уповноважена посадова особа виконавчого органу місцевого самоврядування надає протягом десяти робочих днів з дати реєстрації заяви (у разі подання заяви про надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку – у день її надходження) витяг або мотивовану відмову в наданні такого документа.

*   *   *

Безкоштовні консультації з правових питань, роз’яснення законодавства (для всіх без винятку осіб), а також безоплатні послуги захисту та представництва в суді (для незахищених верств населення) можна отримати в центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги й бюро правової допомоги.

Проконсультуватися та дізнатися адресу найближчої точки доступу до безоплатної правової допомоги можна за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Суд оштрафував члена ВЛК, якого зловили на хабарі у 1500 доларів

Ярмолинецький районний суд виніс вирок члену військово-лікарської комісії Олександру Кулаю за вимагання й отримання хабаря від військовозобов’язаного: призначив йому 68…

2 години тому

Завдали близько 20 ножових поранень: на Хмельниччині за вбивство з особливою жорстокістю перед судом постане двоє зловмисників

Чоловікам загрожує до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі. Слідчі слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області вже завершили досудове…

2 години тому

Браконьєрство під час нересту: на Кам’янеччині водні поліцейські виявили чергових порушників

Своїми діями зловмисники завдали шкоди навколишньому середовищу на суму понад 200 тисяч гривень.

6 години тому

На Хмельниччині затримали чоловіка, який стріляв у патрульних

Подія сталась 23 квітня близько 21:15 години в селі Нігин Гуменецької громади.

9 години тому

У Хмельницькому суд оштрафував ексчиновницю, яку вимагала у подружжя 5000 доларів хабара за сприяння у всиновленні дитини

Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок екс-начальниці Служби у справах дітей Хмельницької ОДА Ніні Магур за зловживання службовим становищем.

11 години тому

Зрізав понад три десятки дерев на території природно-заповідного фонду – судитимуть жителя Кам’янеччини

Прокурорами Кам’янець-Подільської окружної прокуратури до суду направлено обвинувальний акт стосовно 47-річного жителя Кам’янеччини за фактом незаконної порубки лісу на території…

11 години тому