Хмельниччина долучається до щорічної Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

Вже традиційно з 25 листопада по 10 грудня Хмельниччина долучається до Всеукраїнської акції „16 днів проти  насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу в ці дні активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у  1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

www.adm-km.gov.ua

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Міністерство соціальної політики України є національним координатором з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Привернення уваги громадськості до проблематики насильства у різних його проявах, формування „нульової толерантності” до цього ганебного явища та про результати роботи у цьому напрямку  під час всеукраїнського брифінгу розповів Сергій Ніжинський – заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції.

Цьогоріч Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми „Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні”, яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії „Розірви коло”. Ціль кампанії – підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

www.adm-km.gov.ua

Ось і сьогодні на базі Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відбулось засідання, приурочене міжструктурній співпраці у протидії насильству в рамках проведення акції „16 днів проти насильства”. Таким чином облдержадміністрація долучилась до всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії, яка одночасно розпочинається цього дня в усіх регіонах нашої держави. Окрім представників структурних підрозділів облдержадміністрації, до участі в засіданні були запрошені представники ГУНП та  Управління патрульної поліції  в Хмельницькій області, представники соціальних партнерів, що підтримують акцію в області, в тому числі і громадських організацій.

У ході засідання учасники узгодили план заходів, що будуть відбуватись в області у період акції, а також обговорили здобутки та проблемні питання у сфері протидії домашньому насильству та насильству за гендерною ознакою.

Як свідчить статистика, з початку поточного року у Хмельницькій області зареєстровано близько 3000 повідомлень про випадки домашнього насильства, переважна кількість яких (2219 випадків) надійшли від постраждалих жінок, 18 – від чоловіків, решта від дітей.  В Департаменті соцзахисту зазначають, що ці данні значно занижені, адже в нашому суспільстві все ще існує проблема довіри до органів державної влади та правоохоронних органів, що опікуються цими питаннями.

Ще однією проблемою, що заважає скласти реальну картину є неусвідомлення жертвами свого становища. “Б’є  – значить любить” – ця приказка, що досі часто звучить з вуст пересічного українця, яскраво демонструє наскільки важливим є донести до людей, що насильство не є нормою.

Також учасники заходу обговорили питання початку роботи на теренах краю мобільних груп реагування та запобігання домашньому насильству “Поліна”, відновлення довіри постраждалих від насильства осіб до органів та служб задіяних у протидії цьому явищу, злагодженій діяльності спеціальних служб у нівелюванні наслідків протиправної поведінки кривдників, а також поділились досвідом щодо вирішення проблемних ситуацій з якими вони зіткнулися у ході своєї роботи.

Leave a Comment

Останні новини

Напередодні Провідної неділі до кладовища «Шаровечка» курсуватимуть додаткові автобуси

З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…

15 години тому

Хмельничан запрошують на сімейну виставу у ляльковий театр

Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.

15 години тому

На території НПП “Мале Полісся” скоєно акт вандалізму

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».

15 години тому

Минулої доби у Камʼянці-Подільському сталися дві ДТП, у яких постраждала пенсіонерка та малолітня дитина

Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…

18 години тому

Скільки штрафів ТЦК було відкрито на Хмельниччині

17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…

21 годину тому

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганщини за державну зраду

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.

21 годину тому