Хмельниччина розвиватиме послугу сімейного патронату: регіон долучиться до загальнонаціонального проєкту допомоги дітям

17 квітня у Хмельницькому презентували загальнонаціональний проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».  До участі у заході долучились Володимир Юр’єв, заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації, Віолета Лабазюк, голова Хмельницької обласної ради, Любов Тимофіїв, начальник служби у справах дітей Хмельницької обласної військової адміністрації, Тетяна Власюк, директор Хмельницького обласного центру соціальних служб, представники служб у справах дітей, очільники територіальних громад та патронатні вихователі.

Сімейний патронат — це оплачувана комплексна послуга, завдяки якій діти перебувають вдома у професійних вихователів. Таке влаштування тимчасове — поки біологічні батьки долають скруту або на час пошуку нової родини. Таким чином хлопчик чи дівчинка залишається у своїй громаді, може ходити до своєї школи чи садка, зберігає контакти з родичами.

На сьогодні в Хмельницькій області працюють лише дві патронатні сім’ї. Тоді як сотні дітей у складних життєвих обставинах потребують влаштування не до інституційних закладів, а у безпечне сімейне середовище. Де вони можуть отримати належний догляд та реабілітацію.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» має популяризувати цю соціальну послугу та збільшити чисельність патронатних сімей. 

У проєкті візьмуть участь 13 громад Хмельницької області: Меджибізька, Ярмолинецька, Городоцька, Дунаєвецька, Новодунаєвецька, Летичівська, Антонінська, Теофіпольська, Розсошанська, Сахновецька, Волочиська, Чемеровецька та Шепетівська.

Загалом конкурсний відбір пройшли 184 громади з 21 області України.

Громади-учасниці матимуть  матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку. Експерти та експертки проєкту будуть проводити навчання, аби підвищити професійну компетентність спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд. Також громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату.

Самі сім’ї, які захочуть стати патронатними, отримають соціальний та психологічний супровід, підтримку міждисциплінарної команди. Передбачені умови для надання благодійної допомоги в облаштуванні кімнат для влаштованих до патронатної сім’ї дітей. 

Нині в Україні створено близько 300 патронатних сімей, тоді як дітей, які потребують їхніх послуг, щонайменше 8000. Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» розрахований на півтора року. Планується, що за цей час кількість патронатних сімей в Україні зросте вдвічі. 

Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством “Кожній дитині”, Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою. України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

На Кам’янеччині викрили родинний підряд, який займався виготовленням та збутом фальсифікованих цигарок

Під час обшуків у місцях виготовлення, зберігання та на точках збуту контрафактної продукції поліцейські вилучили сировини та готової продукції майже…

17 години тому

На Хмельниччині 14 травня сили ППО знищили 13 ударних БпЛА

14 травня у Хмельницькій області під час повітряної тривоги було чути звуки вибухів. Працювали сили ППО, які знищили 13 БпЛА.

19 години тому

Визначено переможців фіналу обласних змагань з легкої атлетики серед школярів

У рамках IV (обласного) етапу змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» відбулися фінальні змагання з легкої атлетики серед учнів та учениць…

19 години тому

На Хмельниччині розшукують 55-річного чоловіка, який вийшов з дому на роботу та не повернувся

Поліцейські Камʼянець-Подільського районного управління поліції розшукують 55-річного Кержнера Ігоря Самуїловича, жителя Камʼянця-Подільського.

21 годину тому

На території Хмельницької області розпочата кампанія з пероральної імунізації диких тварин проти сказу

13 травня 2025 року на території Хмельницької області розпочата кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

22 години тому

За вбивство знайомого житель Хмельницького району проведе 7 років за ґратами

За публічного обвинувачення Старосинявського відділу Летичівської окружної прокуратури 49-річного мешканця Хмельницького району визнано винним у спричиненні умисного тяжкого тілесного ушкодження,…

2 дні тому