Хочуть перейти до іншої церкви: частина жителів кількох сіл Сатанівської громади організували голосування

Частина парафіян Свято-Георгіївського храму села Юринці, що у Сатанівській громаді, виявила бажання перейти з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Як розповіла Суспільному жителька Юринців Аполлінарія Бурак, парафіяни храму забажали, аби настоятель, отець Петро Бабак перейшов до ПЦУ разом із ними. Та перед зборами села, де голосуватимуть, захотіли зі священником це обговорити. Настоятель на перехід не погодився. Чому — дізнавалось Суспільне.

Поспілкуватися зі священником стосовно переходу до Православної церкви України жителі сіл Юринці та Покрівка Сатанівської громади, що є парафіянами Свято-Георгіївського храму, прийшли вже вдруге. На порозі настоятель храму, отець Петро Бабак та благочинний Городоцького округу отець Олексій Добош запрошують людей зайти до церкви, на що ті не погоджуються. Жителька Юринців Аполлінарія Бурак пояснює, що не погодились через те, що до храму приїхали жителі села Клинове, що за 15 кілометрів від Юринців.

“Чого поприїжджали. Хай наші — Покрівка і Юринці вирішують. Клинове сюди нічого не має. А вони всі поз’їжджалися сюди. Яке вони мають право? Ми вирішуємо”, — каже жителька Юринців.

Коли парафіяни все ж заходять до храму, благочинний Городоцького округу, отець Олексій Добош пропонує скласти протокол та проголосувати за перехід до ПЦУ всіх охочих відразу ж. Та, пояснює, чому до храму приїхали жителі Клинового.

“Голосувати мають право люди, які є членами цієї громади. Не жителі Сатанова чи Юринців, а ті, які вважають себе членами релігійної громади. Ті, хто досяг 18-річного віку, регулярно беруть участь в богослужіннях, сповідаються, причащаються, перебувають в послуху настоятеля. Це державний документ, не церковний”, — говорить отець Олексій Добош.

Далі благочинний пропонує всім присутнім зареєструватися на зборах та проголосувати, аби парафіяни храму, за умов двох третин голосів змогли зареєструвати статут релігійної громади Православної Церкви України у військовій адміністрації. Провести голосування прихожани, що бажають перейти, не погоджуються. Житель Покрівки Юрій Браніцький пояснює, що це через те, що не всі жителі сіл присутні.

“Зараз багатьом людям неможливо прийти. І зараз ви пропонуєте, щоб ми проголосували? Якщо буде голосування — буде по паспорту, який приписаний на Юринці й Покрівку. Оце і все, бо більше немає”, — сказав житель Покрівки Юрій.

На зборах домовляються, що вирішать день проведення голосування та повідомлять про нього всіх парафіян. Після домовленостей люди спілкуються з настоятелем стосовно його церковної та громадянської позиції. Жителька Юринців Аполлінарія Бурак запитує, чому отець Петро не присутній на похоронах військових разом зі священниками інших конфесій.

“Чого нема нашого отця Петра? Ми живемо під мирним небом, не чуємо вибухів. Чого отця Петра немає?”, — сказала Аполлінарія.

Настоятель Свято-Георгіївського храму УПЦ МП села Юринці отець Петро Бабак говорить: “Я б де мав права служити. Я — православний священник. Мені забороняється співслужити з іншими конфесіями. Це заборона є, апостольське правило”.

Отець Петро показав листок з іменами військових, за яких каже — молиться постійно. Після тривалих дискусій парафіяни розходяться, в коментарі настоятель говорить, що є патріотом своєї країни, молиться за мир, але до Православної Церкви України не перейде, навіть якщо дві третини парафіян проголосують.

“Я вірний служінню нашій Українській православній церкві під керівництвом блаженнішого Онуфрія. Якщо мені скажуть звільнити Божий дім — я звільню і буду індивідуально молитися. Вірність Богу і служінню йому — це над усе”, — каже отець Петро Бабак.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Нові норми для МАФів та житло для переселенців: що прийняли на сесії Хмельницької міської ради

У Хмельницькому депутати міської ради узаконили норму, що жоден із перенесених у місті МАФів не може бути більшим за 30 квадратних метрів.

9 години тому

Будинок архієрея в Хмельницькому отримав охоронний статус

За позовом Хмельницької обласної прокуратури укладено охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – «Будинок 1956 року» по вул. І. Франка,…

9 години тому

На Шепетівщині слідчі оголосили підозру домашньому насильнику, який кривдив свою колишню дружину

З початку року поліцейські тричі притягували 38-річного фігуранта до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства.

9 години тому

У Хмельницькому затримали заступника ректора прикордонної академії: його підозрюють у привласненні майна

Слідчі Державного бюро розслідувань затримали заступника ректора з матеріального забезпечення Національної академії Держприкордонслужби полковника Петра Ткачука.

11 години тому

У державну власність підлягає поверненню аеродром на території Шепетівського району

За позовами Хмельницької обласної прокуратури в інтересах Хмельницької обласної військової адміністрації поверненню у державну власність підлягають землі авіаційного транспорту на…

16 години тому

Ігнорував повістки пів року: на Хмельниччині чоловік отримав 3 роки ув’язнення за ухилення від мобілізації

Шепетівський міськрайонний суд визнав винним 39-річного місцевого жителя в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації.

18 години тому