Хотів стати німцем замість росіянина: хмельничанин подав до суду, щоб змінити документи за 1980 рік

Житель Хмельниччини через суд намагався змінити свою національність у документах про шлюб за 1980 рік.

Спершу позов задовільнили у міському суді, але Хмельницький апеляційний суд скасував їхнє рішення, повідомляє пресслужба.

Чоловік звернувся до місцевого суду та подав прохання про  внесення  змін у документи про шлюб. У графі “національність” замість “росіянин” хмельничанин попросив написати “німець”. 

Він додав відповідні документи, посилаючись на те,  що його тато був німцем. 

Чоловік зауважив на документи, які надав до заяви: свідоцтво про народження, де вказана національність його батька – “німець” (матері – “росіянка”), копії військових квитків його та батька, де зазначено національність “німець”. Цього, на думку позивача, достатньо для внесення змін до актового запису про шлюб“, – зазначають в апеляційному суді.

Міськрайонний суд погодився та зобов’язав відділ  ДРАЦС виправити в актовому записі про реєстрацію шлюбу національність нареченого з “росіянин” на “німець”. 

Рішення судді обґрунтовували статтею 11 Закону України “Про національні меншини”. У ній йдеться про те, що громадяни України мають право вільно обирати та відновлювати національність.

Однак, у ДРАЦС не погодились з рішенням суду та подали апеляцію. Вони пояснили це тим, що документи мають суперечливу інформацію, а прямих доказів немає.

Крім того, графу “національність” заповнювали відповідно до його радянського паспорта, де на момент реєстрації шлюбу не було помилок. За цим документом мешканець Хмельниччини – “росіянин”.

Тому підстав для змін у документах 43-річної давності в апеляційному суді не знайшли.

Суддівська колегія апеляційного суду у місті Хмельницький пояснила, що питання зміни національності регулювалося Указом Президента України від 31 грудня 1991 року № 24 “Про порядок зміни громадянами України національності”. Однак він втратив чинність 1999 року. 

Наразі у законодавстві не передбачено у документах цивільного стану (свідоцтва про народження чи шлюб) графи “національність”.

Тим самим забезпечується рівність усіх, незалежно від національності чи етнічного походження, а також право особи вільно обирати та відновлювати національність, як це передбачено статтею 11 Закону України Про національні меншини в Україні“, – додали в апеляційному суді.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Втеча не вдалася: на Буковині затримано групу хмельничан, які намагалися незаконно перетнути кордон

На Буковині прикордонники затримали трьох чоловіків зі Хмельницької області, котрі намагалися незаконно перейти державний кордон.

16 години тому

Донати на захист України: рекомендації від кіберполіції, як не стати жертвою шахраїв

Волонтерський рух в Україні став позитивним феноменом, який продемонстрував світові єдність нашого суспільства і готовність протистояти агресору.

16 години тому

У Камʼянці-Подільському перед судом постане 43-річний місцевий житель, який розпалював у соцмережах національну ворожнечу

Зловмисник на власній сторінці у соцмережах розміщував публікації із закликами до неприязні стосовно осіб однієї із національностей.

16 години тому

Нетверезий за кермом: на Старокостянтинівщині поліцейські встановлюють обставини ДТП з травмованими

Дорожньо-транспортна пригода сталася 28 червня близько 18:40 години на автодорозі сполученням «Старокостянтинів – Антоніни» поблизу с. Пеньки.

20 години тому

У Шепетівці в ДТП травмувалася водійка електовелосипеда

Дорожньо-транспортна пригода сталася в суботу, 28 червня, близько 15:20 години по вулиці Лозовій.

21 годину тому

У Хмельницькому змінять рух тролейбусів 1 липня

У вівторок, 1 липня, із 09:00 до 12:00 комунальне підприємство по зеленому будівництву і благоустрою міста проводитиме роботи зі зрізування…

23 години тому