Хотів стати німцем замість росіянина: хмельничанин подав до суду, щоб змінити документи за 1980 рік

Житель Хмельниччини через суд намагався змінити свою національність у документах про шлюб за 1980 рік.

Спершу позов задовільнили у міському суді, але Хмельницький апеляційний суд скасував їхнє рішення, повідомляє пресслужба.

Чоловік звернувся до місцевого суду та подав прохання про  внесення  змін у документи про шлюб. У графі “національність” замість “росіянин” хмельничанин попросив написати “німець”. 

Він додав відповідні документи, посилаючись на те,  що його тато був німцем. 

Чоловік зауважив на документи, які надав до заяви: свідоцтво про народження, де вказана національність його батька – “німець” (матері – “росіянка”), копії військових квитків його та батька, де зазначено національність “німець”. Цього, на думку позивача, достатньо для внесення змін до актового запису про шлюб“, – зазначають в апеляційному суді.

Міськрайонний суд погодився та зобов’язав відділ  ДРАЦС виправити в актовому записі про реєстрацію шлюбу національність нареченого з “росіянин” на “німець”. 

Рішення судді обґрунтовували статтею 11 Закону України “Про національні меншини”. У ній йдеться про те, що громадяни України мають право вільно обирати та відновлювати національність.

Однак, у ДРАЦС не погодились з рішенням суду та подали апеляцію. Вони пояснили це тим, що документи мають суперечливу інформацію, а прямих доказів немає.

Крім того, графу “національність” заповнювали відповідно до його радянського паспорта, де на момент реєстрації шлюбу не було помилок. За цим документом мешканець Хмельниччини – “росіянин”.

Тому підстав для змін у документах 43-річної давності в апеляційному суді не знайшли.

Суддівська колегія апеляційного суду у місті Хмельницький пояснила, що питання зміни національності регулювалося Указом Президента України від 31 грудня 1991 року № 24 “Про порядок зміни громадянами України національності”. Однак він втратив чинність 1999 року. 

Наразі у законодавстві не передбачено у документах цивільного стану (свідоцтва про народження чи шлюб) графи “національність”.

Тим самим забезпечується рівність усіх, незалежно від національності чи етнічного походження, а також право особи вільно обирати та відновлювати національність, як це передбачено статтею 11 Закону України Про національні меншини в Україні“, – додали в апеляційному суді.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Ігнорував повістки пів року: на Хмельниччині чоловік отримав 3 роки ув’язнення за ухилення від мобілізації

Шепетівський міськрайонний суд визнав винним 39-річного місцевого жителя в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації.

2 години тому

У Кам’янці-Подільському поліцейські затримали адвокатку за сприяння в переправленні осіб через державний кордон

Фігурантка обіцяла своєму клієнтові вплинути на членів експертної команди з повсякденного функціонування особи для присвоєння його дружині групи інвалідності, щоб…

2 години тому

Президентська партія ініціює відкликання п’ятьох депутатів Кам’янець-Подільської міської ради

Сьогодні Хмельницька обласна організація політичної партії «Слуга Народу» подала пропозицію про відкликання депутатів Кам’янець-Подільської міської ради Сергія Ведернікова, Андрія Бойка,…

19 години тому

У Хмельницькому поліцейські затримали чергового «закладчика» наркотиків

У зловмисника виявили більше десятка згортків з амфетаміном. Наразі слідчі вже оголосили 18-річному дилеру підозру в поширенні наркотиків.

19 години тому

У Хмельницькому вручили державні нагороди родинам зниклих безвісти воїнів

У Хмельницькому очільник області Сергій Тюрін вручив державні нагороди родинам двох військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

23 години тому

На Хмельниччині відбувся форум «Жінки-лідерки за права дітей»

Регіональний форум «Жінки-лідерки за права дітей: реформа, що змінює життя», присвячений трансформації системи догляду та підтримки дітей, відбувся сьогодні в…

23 години тому