Медикам Шепетівської центральної райлікарні уряд боргує мільйони

Працівники найбільшого медзакладу Шепетівщини – центральної районної лікарні – не отримують зарплату протягом трьох місяців. У закладі ситуацію пояснюють недостатньою сумою медичної субвенції, якої не вистачає на дві лікарні райцентру.

У третьому за розміром місті Хмельниччини, окрім центральної районної, наразі функціонує ще вузлова лікарня станції «Шепетівка». Обидві від 2015 року фінансуються за кошти медичної субвенції. Та попри те, що лікарні дві, з держбюджету коштів виділяють як на одну.

«Станом на зараз зарплатний борг по двох лікарнях – 10 мільйонів гривень. До кінця року він збільшиться до 14 мільйонів. З них, за нашими підрахунками, борг по центральній районній лікарні збільшиться до 13 мільйонів 100 тисяч гривень», – коментує головна лікарка ЦРЛ Валентина Савчук.

У закладі задля оптимізації та економії від початку року скоротили 45 посад. При цьому, за словами керівниці лікарні, звільнення торкнулися не медперсоналу та санітарів, а техпрацівників та водіїв. Нині у закладі працює 671 працівник. Паралельно скорочення штату мусили зробити й у вузловій лікарні.  Задля вирішення ситуації з боргами шепетівським медикам на ім’я Президента направили лист з проханням про виділення додаткової резервної медичної субвенції.

Нагадаємо, Шепетівська районна лікарня стала центром госпітального округу, куди увійшли шість районів півночі Хмельниччини.  Від квітня заклад очікувано фінансуватиметься Національною службою здоров’я. У майбутньому вона стане інтенсивною лікарнею другого рівня.

«Як все буде, поки важко сказати, оскільки зараз до кінця не розроблені всі нормативні документи. Наразі іде активне навчання наших економістів. Перші три місяці 2020 року фінансування, як і зараз, відбуватиметься з медичної субвенції. Зараз ми аналізуємо ефективність всіх підрозділів. Можливо, доведеться деякі служби об’єднати, а сильні ланки підсилити. Ми подали пропозицію, аби у Славуті, Ізяславі та Нетішині були лікарні інтенсивного лікування першого рівня. А Білогірська і Полонські ЦРЛ стали лікарнями планового лікування з наданням невідкладної допомоги хірургічного, травматологічного, терапевтичного профілю. Тому що не завжди швидко можна пацієнта доправити до центральної райлікарні», – розповідає Валентина Савчук.

На думку головної лікарки ЦРЛ, злиття двох лікарень, про яке йшлося ще рік тому, не відбудеться – заклади функціонуватимуть окремо. Наразі у вузловій лікарні діє два відділення – неврологічне та терапевтичне. Після старту реформи вторинки, ймовірно, вузлова лікарня стане закладом планового лікування.

Повідомляє сайт міста Шепетівка

Leave a Comment

Останні новини

Безоплатне зубопротезування для військових та ветеранів: де і як отримати послуги?

Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проект «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність,…

2 дні тому

Як ветеранам і цивільним порозумітися: запустили новий інформаційний проєкт

Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт “Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.

2 дні тому

«Антикорупційний штаб» зібрав 237 радників голів ОВА: хто в Хмельницькій області в радниках голови?

Радник, а не заступник. Радник, а не спеціаліст (спеціалістка) профільного управління чи департаменту. Навіщо потрібна посада радника голови адміністрації і…

2 дні тому

У Хмельницькому президент Зеленський відвідав поранених воїнів

Сьогодні, 3 травня, президент України Володимир Зеленський у Хмельницькому відвідав воїнів, які лікуються після поранень.

2 дні тому

МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» надано рекомендації привести договори у відповідність із законодавством

МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» надано рекомендації привести договори у відповідність із законодавством

2 дні тому

Зеленський призначив Сергія Тюріна новим головою Хмельницької ОДА

Володимир Зеленський призначив нового голову Хмельницької ОДА. Ним став Сергій Тюрін. 

2 дні тому