На ХАЕС впроваджується система сейсмічного моніторингу

В рамках реалізації  Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків та на виконання «постфукусімських заходів» на Хмельницькій АЕС впроваджується система сейсмічного моніторингу.

Система сейсмічного моніторингу (ССМ) призначена для реєстрації місцевих землетрусів в районі ХАЕС і землетрусів зони Вранча місцевої сейсмічності та аналізу ближньої зони з метою отримання достовірних значень сейсмічної небезпеки, які будуть використовуватися для перевірки сейсмологічної стійкості діючих будівель, споруд та обладнання Хмельницької АЕС, а при необхідності, для вироблення заходів для зниження сейсмічної небезпеки.

Система складається з п’яти пунктів реєстрації: центральний – в районі Рибгоспа ВП ХАЕС та виносних пунктів реєстрації (ПР), які  розміщені в Острозькому (с. Гремяче), Славутському (м. Славута, с.Потереба), Ізяславському (с. Плужне) районах, що входять до 30 км зони Хмельницької АЕС.

Система сейсмічного моніторингу використовує сейсмодатчики «Nanometrics ТС-20» (Канада), що реєструє з досить великою точністю усі сейсмоподії.

ССМ також містить серверну частину, автоматизовані робочі місця (АРМ), систему зв’язку, охоронну та пожежну сигналізації.

Сигнали з ПР через системи зв’язку надходять на сервер, на якому здійснюється збір, накопичення, первинна обробка сигналів та відображення на АРМ для контроля працездатності системи персоналом ВЕБтаС.

Після проведення накопичення сейсмічної інформації протягом 3 років, ці дані мають бути проаналізовані спеціалізованими організаціями, визначені кількісні показники для майданчика ХАЕС для аналізу достатності сейсмобезпеки будівель (споруд) та обладнання ХАЕС.

 «На даний момент система повністю змонтована, проведені спеціальні налаштування і в грудні цього року, відповідно до плану-графіка, має бути прийнята в промислову експлуатацію. Для цього на етапі прийняття в дослідну експлуатацію були виявлені недоліки та зауваження, які мають бути усунені на етапі дослідної експлуатації. Щоденно інформацію з п’яти пунктів спостереження ми отримуємо на центральний сервер і можемо аналізувати стан роботи по кожному ПР, виявляти «події» по пікам коливань та, в подальшому, вивчити місцеву тектоніку й розломи на майданчику ХАЕС, а також їх вплив на будівельні конструкції, зокрема на будівлю головного корпусу » – поділився із журналістами корпоративних ЗМІ начальник відділу експлуатації будівель та споруд Геннадій Ткачук.

Система сейсмічних спостережень також працює на Рівненській, Южно-Українській та Запорізькій АЕС. Сейсмомоніторинг АЕС надає інформацію для вивчення джерел можливих місцевих землетрусів, що особливо актуально для забезпечення безпечної та надійної експлуатації атомних енергоблоків.

Leave a Comment

Останні новини

У Хмельницькому та Кам’янці терміново потрібна донорська кров

У Кам'янці-Подільському на Хмельниччині терміново потрібна донорська кров негативного резуса будь-яких груп.

47 хв. тому

Під час пожеж на Хмельниччині загинули двоє людей

Вчора, 13 травня, у Хмельницькій області сталося три пожежі, на двох з яких загинули люди. У селі Соснівка знайшли тіло 54-річної жінки,…

53 хв. тому

Корейська Hyundai будуватиме на ХАЕС нові атомні енергоблоки

Український Енергоатом і корейська Hyundai Engineering and Construction домовились про співпрацю у проєктуванні, будівництві та введенні в експлуатацію нових енергоблоків…

4 години тому

У Славуті перед судом постане кримінальний дует наркоторговців

За розповсюдження особливо небезпечних синтетичних наркотиків зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення.

5 години тому

На Хмельниччині чоловіка, котрий уночі не впустив колишню дружину до їхньої квартири, оштрафували на 170 грн

Житель Кам’янця-Подільського, котрий уночі не впустив колишню дружину до їхньої квартири, винуватий у вчиненні домашнього насильства економічного характеру – з…

23 години тому

На Летичівщині в ДТП загинув 24-річний чоловік

Автопригода сталася 11 травня близько 20:30 години на автодорозі сполученням «Стрий — Ізварине» поблизу с. Голосків під час оформлення іншої…

1 день тому