На Хмельниччині експертні команди замінили МСЕК: вже видали 2 500 протоколів

На Хмельниччині третій місяць працюють експертні команди, які замінили медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). За цей час вони видали понад 2 500 протоколів за новим зразком – це більше, ніж за аналогічний період оформляли МСЕКи.

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Андрій Нечипорук, в області діє 108 експертних команд у 13 медзакладах, а загалом у них працює понад 300 лікарів. За його словами, нова система дозволяє на 20-30% швидше оцінювати стан пацієнтів і їхню здатність до повсякденної діяльності, інформує Суспільне.

Досвід пацієнтів

Жителька Хмельниччини Ольга разом із братом Павлом вперше звернулася до травматологічної експертної команди. За її словами, очікування було мінімальним: 

“Нам було на 12:30, зараз 13:00. Сподіваємося, що пройдемо без затримок”.

Павло отримав поранення на Луганщині у 2023 році, пройшов кілька шпиталів і має залишкові ушкодження: “В легенях залишилося чотири осколки. Лікарі сказали, що з ними доведеться жити. Також мені видалили селезінку”.

За словами Ольги, комісію вони пройшли за 10-15 хвилин і тепер очікують на результат.

Жителька Полонного Наталія звернулася до експертної команди вперше після лікування у гематологічному відділенні. Жінка зазначила, що процедура була швидкою, а документи отримала за декілька днів.

А ось Михайло з Красилова, який щороку з 2018-го проходить перевірку в офтальмологічній команді, змін у процесі поки що не відчув:

 “Документи так само потрібно збирати, подавати, чекати виклику. Можливо, для когось щось змінилося, але я не помітив”.

Як працює система?

За словами голови травматологічної команди Костянтина Лукаша, для ухвалення рішень здебільшого достатньо електронних медичних документів:

 “Ми довіряємо нашим колегам, але обов’язково оглядаємо пацієнтів особисто, щоб оцінити їхній стан та наслідки травм”.

Рішення надходить пацієнтові на особисту електронну пошту упродовж кількох днів. Воно підписується електронними ключами лікарів та автоматично надсилається до ТЦК, Пенсійного фонду й інших організацій, куди необхідно.

Чи виправдала себе реформа?

За словами Андрія Нечипорука, система експертних команд дозволяє працювати швидше та ефективніше, ніж МСЕКи, охоплюючи більше пацієнтів. Чи стане така практика постійною, покаже час.

 

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Напередодні Провідної неділі до кладовища «Шаровечка» курсуватимуть додаткові автобуси

З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…

13 години тому

Хмельничан запрошують на сімейну виставу у ляльковий театр

Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.

13 години тому

На території НПП “Мале Полісся” скоєно акт вандалізму

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».

13 години тому

Минулої доби у Камʼянці-Подільському сталися дві ДТП, у яких постраждала пенсіонерка та малолітня дитина

Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…

15 години тому

Скільки штрафів ТЦК було відкрито на Хмельниччині

17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…

18 години тому

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганщини за державну зраду

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.

18 години тому