ілюстративне
На Хмельниччині стартував проєкт в галузі сільського господарства “AGRIS-2”. Участь у ньому можуть брати як внутрішньо переміщені люди, так і місцеве населення.
Про це в етері Українського Радіо Хмельницького повідомила координаторка проєкту благодійної організації “Карітас” Марія Омелянчук.
Які особливості цьогорічного проєкту “AGRIS 2” та хто може стати його учасником?
Проєкт діє за підтримки закордонних донорів — це “Карітас Австрії” у партнерстві з “Карітас України”. Мета даного проєкту — відновити життєдіяльність людей саме через сферу сільського господарства. Тут представлено два напрями — міні-гранти та бізнес- гранти. Міні-гранти ми надаємо людям для того, щоб вони змогли самостійно забезпечити себе продуктами харчування. Кошти виділяються, до прикладу, на те, щоб людина змогла вигодувати птицю та іншу живність і отримала таким чином м’ясо, молоко, а також виростити якісь овочі, забезпечивши себе продуктами на зиму. А бізнес-гранти – це вже на розширення свого фермерського, домашнього господарства і на виведення його на новий рівень для того, щоб підтримати не тільки себе, але й економіку в громаді, де людина проживає.
Які вимоги до учасників і на яку категорію вразливого населення розрахована ця грошова підтримка?
Участь у проєкті можуть брати як внутрішньо переміщені люди, так і місцеве населення. Для ВПО відсоток, який ми маємо відібрати — 70%. А 30% ми виділяємо для місцевого населення. В нас перевага надається тим людям, які є вразливі. Це самотні батьки або опікуни дітей до 18 років, сім’ї, де є вагітна жінка або матір з дитиною до 3 років, де хтось із членів домогосподарства має інвалідність або важко хворий.
Також ми допомагаємо пенсіонерам з мінімальною пенсією. Вікова категорія 50 плюс — це також для нас є вразливою, якщо ці люди є безробітними і при цьому не пенсіонери. Ми розуміємо, що дуже важко таким людям офіційно десь працевлаштуватися
Якщо ми говоримо про місцеве населення, то це сім’ї, які втратили годувальника після 2022 року. Також малозабезпечені сім’ї, учасники бойових дій, або просто люди, які втратили здоров’я внаслідок чи під час бойових дій.
Які розміри виплат, коли учасник отримує міні-грат чи бізнес-грант?
Щоб отримати міні-гранти, ми відбираємо п’ять громад Хмельницької області і реалізовуємо проєкт саме в них. Якщо бізнес-гранти, то участь у даній програмі можуть взяти жителі з усієї області. Міні-гранти надаються у розмірі до 37 тисяч гривень, а бізнес-гранти — до 185 тисяч.
Звісно, все залежить від того, наскільки великою є потреба в людини. Це стосується міні-грантів. Ми обов’язково розраховуємо, скільки людей проживає в сім’ї, яка їхня потреба у продуктах харчування. Адже розуміємо, що багатодітна сім’я потребує більше коштів, тому що там потрібно більше продуктів. Якщо сім’я складається з однієї чи двох людей, то ми коригуємо це під кількість людей, які проживають в сім’ї.
А розмір бізнес-гранту залежить від того, що людина написала в бізнес-плані, наскільки вона обґрунтувала свої майбутні витрати, наскільки їй це потрібно для того, щоб розширити або вести власну справу.
У яких громадах ви цьогоріч надаєте мікро-гранти?
Це в Летичівській, Теофіпольській, Волочиській, Городоцькій і Грицівській громадах.
У Хмельницькому 13 квітня відбувся вже третій благодійний забіг «Біжимо заради Перемоги».
На Хмельниччині у березні більшість продуктів харчування зросли у ціні. Найбільше подорожчали яйця, фрукти, м'ясо, олія та риба.
Корпуси двох реакторів ВВЕР-1000, які попередньо планувалися для болгарської АЕС "Белене", і щодо яких велися переговори з Україною, не будуть…
14 квітня до відділення поліції Нетішина звернувся місцевий житель, водій однієї зі служб таксі, якому пасажир спричинив тілесні ушкодження.
У Міністерстві охорони здоров’я п’ять місяців триває перевірка медико-експертних справ працівників прокуратури Хмельницької області щодо правомірності отримання інвалідності.
У Міністерстві охорони здоров’я п’ять місяців триває перевірка медико-експертних справ працівників прокуратури Хмельницької області щодо правомірності отримання інвалідності.
Leave a Comment