На Хмельниччині проведено осінню кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу

В період 05 по 12 вересня 2020 року у Хмельницькій області проводилася кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, шляхом розкидання приманок з вакциною із літаків АН-2.

Розкидання приманок відбувалося над лісовими та польовими угіддями краю, поза територіями населених пунктів.

Площа розкидання приманок з вакциною склала 18689,4 км2. Всього використано 467,235 тис. доз антирабічної вакцини для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак», яка створює стійкий імунітет проти сказу та є безпечною для людей та тварин. 

https://rayon.in.ua/

Ситуація по сказу як в Україні, так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Постійно проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.

Вважаємо, що проведення пероральної вакцинації м’ясоїдних протягом декількох років на всій території України та області зокрема, відіграє основну роль у забезпеченні стійкого благополуччя зі сказу. Також дуже важливими у системі комплексу антирабічних заходів є:

  • регулярна та обов’язкова вакцинація домашніх тварин проти сказу;
  • планові заходи щодо регулювання чисельності червоної лисиці та інших хижих тварин до нормативних показників;
  • розробка і реалізація органами місцевого самоврядування програм регулювання чисельності безпритульних тварин на території населених пунктів;
  • забезпечення медичних закладів достатньою кількістю антирабічної вакцини та імуноглобуліну для профілактики і лікування гідрофобії у людей;
  • інформування населення і власників тварин про небезпечність сказу і заходи з його профілактики через засоби масової інформації тощо.

Всі ці заходи повинні бути плановими, довгостроковими та системними, їх виконання дозволить покращити епідемічну та епізоотичну ситуацію зі сказу на території області.

 
Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Енергоатом: ХАЕС працює в штатному режимі і жодних відхилень від нормальної експлуатації атомної станції немає

30.04.2024 року виявлено поширення в анонімних Телеграм-каналах фейкової інформації про нібито позаштатну ситуацію на Хмельницькій АЕС, що спричинила підвищення радіаційного…

15 хв. тому

Українців закликають підвісити паски для мешканців прифронтових територій до Великодня

Ініціатива “Поділись теплом Великодня” покликана об'єднати українців навколо традиції випікання пасок та розділити свято Великодня разом з людьми із прифронтових…

1 годину тому

Медичний висновок для тих, хто хоче взяти дитину в сім’ю, стане цифровим, а сам медогляд оптимізується

Висновок про стан здоров’я, зокрема довідка від нарколога і психіатра, — обов’язковий і відповідальний етап на шляху людей, які хочуть…

2 години тому

В лісах Хмельниччини виявили червонокнижного кота

На Хмельниччині лісівники виявили рідкісного лісового кота, який потрапив у фотопастку. Його розміри більші за домашнього. За результатами зимового обліку тварин на…

4 години тому

У 5 закладах Хмельниччини можна отримати медичну допомогу в складних неонатальних випадках

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі кожна 10 дитина народжується передчасно.

5 години тому

Двоє ветеранів з Хмельниччини перемогли у конкурсі Варто: скільки грошей їм вдасться залучити в громади

2 ветеранських бізнеси з Хмельниччини перемогли у конкурсі фінансування “Варто почати власну справу” від Українського ветеранського фонду.

6 години тому