На Хмельниччині триває операція «Нерест-2020»

На Хмельниччині з 1 квітня до 30 червня проходить профілактична операція «Нерест-2020», яка пов‘язана з встановленням у цей період заборони на вилов риби та раків.

Поліцейські разом з представниками рибохорони постійно проводять рейди і притягують порушників як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

Відповідно до наказу Управління держагенства рибного господарства в Хмельницькій області, любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області забороняється:

1.  Любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області у такі строки:

– у річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня (включно) 2020 року;
– у водосховищах, озерах, ставках (за винятком ізольованих природних або штучно створених водних об’єктів, наданих в оренду суб’єктам господарювання, що здійснюють свою діяльність на умовах аквакультури) з 1 квітня по 9 червня (включно) 2020 року;
– у придаткових системах водних об’єктів (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 29 червня (включно) 2020 року. 

2.  Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області з 1 квітня по 9 червня (включно) 2020 року.

3. У період виношування річковим раком ікринок, личинок, заборонити вилов з 1 квітня по 30 червня (включно) 2020 року.

https://hm.npu.gov.ua

Крім того, забороняється організація змагань з рибальства та підводного полювання в період нересту риби, проведення у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області та прибережних захисних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових робіт, видобуток гравію та піщано-ракушечної суміші. 

Також не дозволено пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально-уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Нагадаємо, що за порушення заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 до 170 гривень. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 до 680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих біоресурсів.

Також за незаконне заняття рибним промислом передбачена кримінальна відповідальність за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України. Відповідно до неї порушнику «світить» штраф від 1700 гривень та більше. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину, незалежно від її розміру, нараховується розмір завданої шкоди.

До речі, з 1 квітня на порушників складено вже цілий ряд адмінпротоколів, а у Славутському районі відкрито кримінальне провадження по факту незаконного вилову риби сітками у річці Горинь.

Тож закликаємо усіх громадян — не будьте байдужими! Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства, негайно телефонуйте на спецлінію «102». 

Сектор комунікації поліції Хмельницької області

 

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Рятувальники ліквідували наслідки ДТП: одна людина травмована

2 липня о 07:42 до Служби порятунку надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду поблизу села Бокиївка Хмельницького району.

14 години тому

Екоінспекція оштрафувала МКП «Хмельницькводоканал»

У Хмельницькому знову фіксують масові порушення на очисних спорудах міста, що призводять до забруднення Південного Бугу.

16 години тому

СБУ та Нацполіція блокували чергову схему незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку

За результатами комплексних заходів проведених на Хмельниччині, Служба безпеки спільно з Національною поліцією затримали ще одного організатора схем для ухилянтів.

16 години тому

Хмельницький рибоохоронний патруль продовжує передавати заборонені знаряддя лову на ЗСУ

Хмельницький рибоохоронний патруль передав для потреб оборони держави, забезпечення національної безпеки, відсічі збройної агресії російської федерації проти України, усунення загрози…

17 години тому

Призначено нового керівника Хмельницької обласної прокуратури

За рекомендацією Ради прокурорів України на посаду керівника Хмельницької обласної прокуратури з 1 липня 2025 року призначено Антона Ковальського.

17 години тому

Майбутніх батьків запрошують на заняття у «Школу відповідального батьківства»

У Хмельницькому міському перинатальному центрі працює «Школа відповідального батьківства». У 2024 році її слухачами стали майже двісті майбутніх батьків.

17 години тому