oporaua.org
У ході візиту на Хмельниччину 16 лютого Олег Ляшко відвідав місто Деражню та селище Летичів. Виступаючи перед виборцями, кандидат на посаду Президента України розповідав про зміни в країні, яких слід очікувати в разі його перемоги. Зокрема, обіцяв на законодавчому рівні знизити ціни за комунальні послуги, підняти вдвічі пенсії, здешевити газ та впровадити окремі виплати селянам на худобу.
oporaua.org
З-поміж іншого, у Летичеві Олег Ляшко зазначив: «Чому мало корів у селі? Тому що багато свиней при владі. От я зроблю навпаки: менше свиней при владі і більше корів у селі, поросят, гусей, індиків, курей, кролів і усякої іншої живності. І щоб нормальна ціна була на молоко. Забороню ввезення пальмоолії, хай пальмову олію негри їдять, чи мавпи. А українські люди повинні якісну молочну продукцію їсти, щоб не працювали потім все життя на аптеку. Тому відновлення харчування діточок у школах за рахунок державного бюджету. Щоб дитинка кожна стаканчик молочка, ложечку медку кожен день».
«Висловлювання Олега Ляшка містить всі ознаки так званої «мови ворожнечі» чи «мови ненависті». Під цим терміном зазвичай розуміють висловлювання, що поширюють расову ненависть, ксенофобію, антисемітизм та інші форми ненависті, принижують або дискредитують людину чи групу осіб за певною ознакою, у зазначеному випадку – расовою. – Говорить Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області. – Ми вважаємо таку риторику неприпустимою для кандидата, оскільки вона може спризвести до розпалювання расової ворожнечі».
Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк зазначає, що вказані висловлювання кандидата в Президенти мають ознаки мови ворожнечі. Мова ворожнечі згідно з Рекомендаціями NR(97) полягає в поширенні, підбурюванні, заохоченні чи виправдовуванні расової ненависті, ксенофобії, антисемітизму або іншої форми ненависті, що ґрунтується на нетерпимості. До того ж згідно з ч. 2 ст. 20 Міжнародного пакту ООН про громадянські і політичні права будь-який виступ на користь національної, расової чи релігійної ненависті повинен бути заборонений.
У національному законодавстві відсутнє детальне регулювання терміну «мова ворожнечі», проте є ч. 1 ст. 28 Закону України «Про інформацію», яка встановлює, що інформація не може бути використана задля пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання расової чи релігійної ворожнечі. Статтею 161 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності.
З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…
Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.
Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».
Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…
17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…
На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.
Leave a Comment