З 10 до 12 вересня у передмісті Києва проходив Всеукраїнський тренінг «Жінки в умовах конфлікту та їхня роль у відновленні миру». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Рівність заради безпеки», що виконується Українським жіночим фондом за участю інформаційно-консультаційного жіночого центру (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська республіка).
Проект «Рівність заради безпеки» спрямований актуалізувати на території України резолюцію Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека», прийняту 31 жовтня 2000 року.
Резолюція Ради безпеки ООН № 1325 – це перша з тематичних резолюцій щодо жінок, миру і безпеки. Вона підкреслює важливу роль жінки у запобіганні та врегулюванні конфліктів, в миротворчості, а також важливість рівної і всебічної участі жінок у всіх зусиллях зі зміцнення миру і безпеки.
Резолюція закликає держави активізувати участь жінок у процесі прийняття рішень, що стосуються миру і конфліктів, і в запобіганні конфліктам і випадкам насильства щодо жінок і дівчат з метою підвищення захисту жінок, дівчат та їх прав, а також для інтеграції гендерної проблематики в питаннях надання гуманітарної допомоги і діяльності з відновлення.
Під час тренінгу журналістки та громадські діячки з усіх куточків України, в тому числі, з Хмельниччини, детально ознайомились з поняттям гендерної рівності та навчились розпізнавати гендерні стереотипи. Крім того, учасниці та учасники з’ясували, яким чином окремі пункти резолюції стосуються ситуації в Україні та як втілились основні сфери реалізації резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» у відповідному Національному плані дій з її реалізації в Україні (затверджений у 2016 році).
Тренінг був насичений практичними завданнями, спрямованими на здійснення гендерно-чутливого аналізу публікацій в українських газетах, визначення різновидів системного насильства над жінками, проведення тематичних журналістських розслідувань та створення відповідних публікацій і телесюжетів.
Варто відмітити високу професійність тренерів, що впродовж трьох днів навчали та надихали українських журналістів та журналісток: Маргарита Янсаускайте − викладачка університетів Литви з гендерної тематики, яка відзначена почесним званням «Сміливої жінки» від Посольства США та у 2019 році нагороджена державною нагородою Литви за внесок у захист прав людини; Юрате Юшкайте − керівниця з питань комунікацій Литовського центру з прав людини, у 2011 році нагороджена премією Європейского парламенту для журналістів; Агне Пакшите − координатора проектів Литовського центру з прав людини.
Повідомляє сайт Хмельницької облаcної державної адміністрації
З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…
Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.
Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».
Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…
17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…
На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.
Leave a Comment