Прокурори Хмельниччини, яким МОЗ скасувало інвалідність, продовжують працювати – жодного з них не звільнено, – ЦПК

На запит Центру протидії корупції (ЦПК), Міністерство охорони здоровʼя (МОЗ) повідомило, що скасувало інвалідності 74 з 526 прокурорів, які їх мають. Попри це Офіс Генерального прокурора (ОГП) не збирається звільняти жодного з них.

Інформує ресурс ЖАР

У ДБР, також у відповідь на запит ЦПК, зазначили, що за цей час повідомили про підозру лише 2 з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями – керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області. Пенсії за фейкові інвалідності лише цим двом прокурорам коштували бюджету 1,5 млн гривень.

Рішення МСЕК, тобто інвалідності, у Хмельницькій області скасували 13 прокурорам, в інших областях України – 61. 39 прокурорів Хмельниччини викликали на дообстеження. Серед них був і ексочільник Хмельницької прокуратури Олексій Олійник. Однак на комісію він не зʼявився, а згодом звільнився з посади за власним бажанням.

В ОГП зазначають, що не бачать підстав подати скаргу з приводу наявності інвалідностей, не підтверджених МОЗ, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

“Скарги до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо можливих неправомірних дій працівників органів прокуратури під час отримання групи інвалідності на теперішній час не подавалися. У разі встановлення наявності ознак дисциплінарного проступку в діях працівників прокуратури буде вирішено питання щодо ініціювання відповідальності дисциплінарної відповідальності перед Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів”, – йдеться у відповіді на запит.

Загалом, згідно з відповіддю Генпрокуратури на запит ЦПК, за власним бажанням звільнилися три прокурори, ще 11 звільнили з адміністративних посад. Останнє означає, що прокурор продовжив виконувати функції прокурора, позбавившись лише своєї адміністративної посади – наприклад, керівника, заступника тощо.

Таким чином, більшість прокурорів з фейковими інвалідностями залишаються на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Піврічне кримінальне розслідування не дало майже жодних результатів, а натомість показало – ці прокурори можуть уникнути кримінальної відповідальності та продовжити працювати у прокуратурах, – наголосили у ЦПК.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Понад 6 мільйонів гривень збитків на закупівлі дронів для військових: на Хмельниччині судитимуть мера Нетішина

На Хмельниччині судитимуть міського голову Нетішина Олександра Супрунюка. Його підозрюють у службовій недбалості при закупівлі дронів для військових, через що державі було…

19 години тому

Роялті на мільйон і годинник Chopard: що задекларувала голова Хмельницької облради

У 2024 році голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк отримала 514 199 гривень заробітної плати. Такі дані оприлюднені в її щорічній декларації…

20 години тому

Правоохоронці Хмельниччини викрили міжрегіональну схему переправлення військовозобов’язаних через державний кордон

Організували протизаконну діяльність мешканець Кам'янця-Подільського та посадовець ТЦК з Чернівецької області.

20 години тому

Повідомив про “замінування” вокзалу та ринку: мешканцю Хмельниччини загрожує до 6 років ув’язнення

Шепетівська окружна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо 28-річного мешканця міста, якого обвинувачують у завідомо неправдивому повідомленні про загрозу…

23 години тому

За підробку та використання фальшивого посвідчення водія мешканка Житомирської області заплатить штраф

За публічного обвинувачення Летичівської окружної прокуратури 58-річну мешканку міста Бердичів Житомирської області визнано винною в підробці та використанні посвідчення водія.

1 день тому

У Хмельницькому родинам загиблих поліцейських вручили посмертні нагороди

У Хмельницькому вшанували пам’ять правоохоронців, які загинули на фронті, захищаючи Україну. Родини чотирьох поліцейських отримали відзнаки Президента України «За оборону…

1 день тому