Getty images
Усе більше редакцій медіа застосовують у щоденній роботі інструменти штучного інтелекту, але слід пам’ятати, що робити це треба етично. На цьому наголосив експерт з піару, комунікацій та застосування штучного інтелекту Олексій Мінаков під час тренінгу в регіональному хабі Інституту масової інформації “Медіабаза Хмельницький”.
Керівниця Медіабази Хмельницький Ольга Загоруйко під час онлайн-тренінгу “Штучний інтелект і медіа”. Фото авторки
Штучний інтелект — це парасольковий термін, який охоплює спектр різних технологій: машинне навчання, роботехніка, обробка природної мови, експертні системи, системи рекомендацій, комп’ютерний зір.
“А штучний інтелект, яким ми звикли користуватись, і який мають на увазі, коли говорять про ШІ, це генеративний. Він потужно розвивається в останні роки і генерує контент: зображення, текст, відео, аудіо, код,” — розповів Олексій Мінаков.
Що таке штучний інтелект. Колаж Медіабаза Хмельницький
Штучний інтелект дуже швидко розвивається. Так, сьогодні різні моделі ШІ можуть складати тести на різні дисципліни. І це не лише точні науки, такі як математика, хімія, а й психологія, історія тощо, і навіть IQ тести.
Доступ до ШІ є фактично у кожного, а вартість преміумпередплати є посильною для більшості.
З кожним роком все більше редакцій та журналістів впроваджують у свою повсякденну роботу штучний інтелект.
Для чого медійники використовують штучний інтелект. Колаж Медіабаза Хмельницький
В усьому світі, і в Україні зокрема, створюються спеціальні редакційні політики щодо використання у своїй роботі штучного інтелекту. Редакції прописують чітко для чого вони використовують у своїй роботі штучний інтелект, що робити суворо заборонено, хто має перевіряти контент створений ШІ і хто буде нести відповідальність за порушення чи помилки.
Тому, якщо ви ще не створили політику використання ШІ у роботі редакції, а вже давно генеруєте разом заголовки, транскрибуєте аудіо та адаптовуєте контент під різні соцмережі, тоді вже час це зробити й чесно про це розповісти своїй аудиторії. Так, до речі, вже зробили BBC, Associated Press, Wired, The Guardian, The Business Insider, The New York Times, Reuters, The Wall Street Journal, 24 канал, Українська правда, Forbes Україна, Бабель, Суспільне, мережа гіперлокальних видань “Місцеві медіа”, Медіамейкер тощо.
50 найбільш відвідуваних ШІ-сервісів у світі. Колаж Медіабаза Хмельницький
Кожен із сервісів ШІ має свої особливості: одні емпатійні та налаштовані на розбудову розмови та “теплих стосунків”, інші — ділові і виключно по справі. Одні гарно справляють з аналізом великих масивів даних, інші — із зображеннями, а деякі зроблять з твого тексту презентацію за кілька секунд. Отож, приблизна підбірка сервісів ШІ за потребою виглядає так:
Багатофункціональні ШІ сервіси, які працюють на межі кількох категорій. Колаж Медіабаза Хмельницький
Штучний інтелект розвивається дуже швидко, і він може стати помічником у повсякденній роботі й автоматизувати значну частину рутинних завдань, а може й завдати шкоди, якщо не дотримуватись етичних норм та політик використання ШІ.
Марія Турчина, комунікаційниця Медіабази Хмельницький
За добу, що минула, 7 липня, на території Хмельницької області ліквідовано 12 пожеж.
Як відомо, несанкціоновані втручання в систему газопостачання – потенційна небезпека та причина виникнення нещасних випадків, втрати майна і загрози для…
Інсультний центр Хмельницької міської лікарні вдруге поспіль отримав найвищу міжнародну відзнаку — «Diamond Status» від Європейської організації інсульту (ESO).
У місті Ізяслав на Хмельниччині між місцевою підприємицею та владою виник конфлікт через капітальний ремонт дороги.
За 14 тисяч доларів фігурант обіцяв переправити чоловіка призовного віку через державний кордон в напрямку країн ЄС поза офіційними пунктами…
У Хмельницькій громаді розпочався черговий етап видачі продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб.
Leave a Comment