https://podillyanews.com/
Епопея з деревами у парку імені М. Чекмана в обласному центрі триває. На захист майстрів з бензопилами виступив директор комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького». Натомість екологи кажуть: подібні роботи проводити взимку категорично не можна, а дерева, обрізані так, як у парку, мають всі шанси загинути через 5-10 років.
Інформує podillyanews.com
Кілька днів тому з ініціативи хмельничанки Афіни Черкезової обласним центром прокотилася хвиля невдоволення діями комунальників, внаслідок робіт з омолодження яких замість дерев у парку залишилися пеньки у кілька метрів висотою.
Я давно цікавлюся різними способами обрізки і догляду за зеленими насадженнями, цікавлюся, як це відбувається в інших містах, зокрема, у Львові. Коли я побачила, як обрізані ці дерева в парку Чекмана, я точно знала, що це кронування і що загалом це шкодить деревам, – прокоментувала дівчина.
Пост дівчини у соцмережах набув розголосу – за декілька днів його поширили більше 800 хмельничан. Афіна каже: після публікації їй у приватних повідомленнях хмельничани дякували за небайдужу позицію.
Омолоджували дерева працівники комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького» ще у грудні. Директор підприємства Олександр Боднарчук розповідає: без цього статі тополі не зможуть довго рости і становитимуть небезпеку для перехожих.
Ми маємо відповідні документи, погодження з благоустроєм управління ЖКГ. Тополі швидко відновлюються і за кілька років ми можемо ще раз їх кронувати. Тим самим даємо деревам ще 10-15 років для росту. Так як цим деревам вже більше 80 років, вони вже всередині починають трішки гнити, – пояснює керівник комунального підприємства.
Додає: робили омолодження, тому що великі гілки нависали над пішохідними і над велосипедними доріжками. А це, за словами очільника підприємства, небезпечно.
Такий метод омолодження не відповідає правилам утримання зелених насаджень, вважає екологиня Людмила Казімірова. Каже, в результаті через 5-10 років такі рослини гинуть.
Ніякої формуючої та так званою омолоджуючої обрізки не може бути в інший період, крім весни. Все те, що робиться взимку і восени – це є неправомірно, – зазначила екологиня.
Роботу і справді могли б виконати якісніше, вважає заступник міського голови Василь Новачок. І обіцяє – винні будуть покарані.
У якому стані тополі після омолодження, перевірять згодом і фахівці держекоінспекції.
Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил утримання зелених насаджень. А за результатами перевірки, якщо будуть встановлене пошкодження, то, можливо, будуть нараховані і збитки, – прокоментувала начальниця відділу документування, взаємодії з громадськістю та ЗМІ ДЕІ у Хмельницькій області Наталія Сологуб.
Остаточні висновки експерти оголосять після перевірки.
Детальніше у сюжеті МТРК Місто
З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…
Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.
Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».
Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…
17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…
На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.
Leave a Comment