У 10 закладах Хмельниччини можна отримати медичну допомогу при інсульті

Інсульт – це небезпечне серцево-судинне захворювання, порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладної діагностики та лікування. Зростання кількості інсультів – проблема у всьому світі, проте в Україні вона посилюється воєнними діями. Саме тому медична допомога при гострому мозковому інсульті є одним із пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій та повністю оплачується державою.

На Хмельниччині відповідні договори з НСЗУ мають 10 медичних закладів, які від початку року надали допомогу понад 1400 пацієнтам з діагнозом інсульт. Два медзаклади розташовуються у Хмельницькому, решта – у Волочиську, Кам’янці-Подільському, Шепетівці, Славуті, Дунаївцях, Старокостянтинові, Городку та Красилові.

«Пацієнт, у якого діагностовано інсульт, має отримати безкоштовно лікування та реабілітацію у медичному закладі, який має пакет за напрямком “Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах”, а також укладений договір із Національною службою здоров’я України, і не важливо чи пацієнта привезла “швидка”, чи це самозвернення. Основні ознаки інсульту – порушення мовлення, а саме труднощі при спробі розмовляти, асиметрія обличчя, слабкість або оніміння у кінцівках, неможливість або обмежена можливість рухати тією чи іншою кінцівкою, іноді може бути інтенсивний головний біль та сплутаність свідомості. Якщо ви помітили один із цих симптомів у себе чи людини, яка перебуває поруч, негайно викликайте “швидку”, адже бригади екстреної допомоги знають і вміють працювати з такими невідкладними випадками і доправлять пацієнта у медичний заклад, який має укладений договір із НСЗУ і надає безоплатно допомогу при гострому мозковому інсульті», – говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

НСЗУ оплачує лікарням за кожного пацієнта від 15,6 до 131,5 тис. грн, залежно від складності випадку.

Які послуги покриваються:

  • первинний огляд невропатологом/нейрохіругом;

  • невідкладна нейровізуалізація (КТ чи МРТ) не пізніше 60 хвилин після потрапляння до лікарні;

  • проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень у режимі 24/7;

  • системна тромболітична терапія (при ішемічному інсульті);

  • за необхідності – проведення або термінове транспортування пацієнтів до лікарні, в якій можуть проводити ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання або нейрохірургічні втручання;

  • проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;

  • динамічне спостереження за функцією ковтання;

  • консультації інших лікарів при потребі, консультація логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації;

  • цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд;

  • надання медичної допомоги в умовах палати/відділення інтенсивної терапії;

  • забезпечення ліками, зокрема, для тромболітичної терапії;

  • надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду та направлення на подальшу реабілітацію;

  • харчування.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом з допомоги при інсульті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Хмельницька) та групу послуг («5 Медична допомога при гострому мозковому інсульті»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад.

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Безоплатне зубопротезування для військових та ветеранів: де і як отримати послуги?

Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проект «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність,…

4 години тому

Як ветеранам і цивільним порозумітися: запустили новий інформаційний проєкт

Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт “Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.

5 години тому

«Антикорупційний штаб» зібрав 237 радників голів ОВА: хто в Хмельницькій області в радниках голови?

Радник, а не заступник. Радник, а не спеціаліст (спеціалістка) профільного управління чи департаменту. Навіщо потрібна посада радника голови адміністрації і…

5 години тому

У Хмельницькому президент Зеленський відвідав поранених воїнів

Сьогодні, 3 травня, президент України Володимир Зеленський у Хмельницькому відвідав воїнів, які лікуються після поранень.

7 години тому

МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» надано рекомендації привести договори у відповідність із законодавством

МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» надано рекомендації привести договори у відповідність із законодавством

9 години тому

Зеленський призначив Сергія Тюріна новим головою Хмельницької ОДА

Володимир Зеленський призначив нового голову Хмельницької ОДА. Ним став Сергій Тюрін. 

10 години тому