ілюстративне
З початку 2023 року у Хмельницькому обласному центрі зайнятості на обліку перебувало майже 2000 осіб з інвалідністю, 450 з них працевлаштовані. Наразі 330 людей шукає роботу.
Про це розповів заступник директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Залуський.
За його словами, дві треті осіб з вадами здоров’я, які перебувають на обліку у центрі зайнятості, — це люди з третьою групою інвалідності, що дозволяє їм працювати майже у будь-якій сфері.
“Кількість актуальних вакансій надзвичайно широка: продавець, кухар, оператор котельні, водій, бухгалтер, тракторист. Особи з інвалідністю не відрізняються специфічною категорією професій, на яку вони працевлаштовуються. Є мало роботодавців, які вказують, що готові взяти на посаду особу з інвалідністю. Тому ми даємо направлення, якщо ця робота підходить за всіма нормами”, — каже Сергій Залуський.
Якщо не вдається підібрати роботу за фахом і досвідом, у центрі зайнятості пропонують навчання за професією, що має попит на ринку праці. 92 особи з інвалідністю отримали нову спеціальність.
“Служба зайнятості повністю сплачує вартість професійного навчання. Є дистанційна форма навчання. Є такий формат, коли теоретична частинка проходить у навчальному закладі, а практична — у роботодавця, щоб людина соціалізувалась. Можна одразу стажуватись у роботодавця, після чого він зараховує працівника у штат”, — пояснює Сергій Залуський.
Зі слів заступник директора Хмельницького обласного центру зайнятості, 37 осіб з інвалідністю отримали ваучер — документ про компенсацію вартості навчання. Служба зайнятості може сплатити 26 840 гривень.
“Щоб отримати ваучер, треба виконати певні вимоги: вік людини від 45 років; наявність мінімум 15 років страхового стажу; не перебувати на обліку у статусі безробітного; останні 5 років не користуватись послугами служби зайнятості у сфері навчання”, — зазначає Сергій Залуський.
Осіб з інвалідністю залучають до громадських і тимчасових робіт, що можуть тривати від трьох днів до місяця.
“Активно такі роботи почали використовувати під час воєнного стану з метою відновлення споруд цивільного захисту. Також людей доєднують, наприклад, до прибирання прибережних смуг”, — розповідає Сергій Залуський.
Для роботодавців, які працевлаштовують людей з інвалідністю, функціонує програма надання компенсації. Її виплачують протягом року один раз на два місяці.
“Роботодавець може отримати компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше мінімальної заробітної плати. Цю допомогу оформлює Хмельницький обласний центр зайнятості, а оплачує Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю”, — пояснює Залуський.
Упродовж 2023 року за програмою компенсації працевлаштовано 10 осіб з інвалідністю.
З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…
Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.
Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».
Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…
17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…
На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.
Leave a Comment