Суспільне Хмельницький
У Хмельницькому беруться рекультивувати 70-річний полігон твердих побутових відходів. 30 липня директор комунального підприємства “Спецкомунтранс” Олександр Зімін підписав угоду з переможцем тендеру на ці роботи.
Як розповів Суспільне Хмельницький заступник міського голови Микола Ваврищук, сміттєзвалище впродовж трьох років рекультивуватиме консорціум компаній з Азербайджану та Греції.
Участь у тендері взяли два консорціуми, сказав Микола Ваврищук. Від ідеї рекультивації полігону до підписання угоди з переможцем тендеру минуло шість років. З його слів, на роботи витратять майже 12,5 мільйонів євро: п’ять з половиною — безповоротний грант від інвестиційної платформи сусідства ЄС. Сім мільйонів — кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку.
“Найбільша складність цього тендеру була в тому, що коли розпочалось повномасштабне вторгнення, дуже багато європейських підрядників фактично відмовились працювати в Україні. ЄБРР в перший рік взагалі заморозив свою роботу в Україні й нам доводилося переконувати навіть безпосередньо в Лондоні ЄБРР про те, що потрібно відновити роботу, що цей проєкт є досить довготривалим. Про те, що цей проєкт дуже потрібний Хмельницькому”.
“Завдання його рекультивувати, тобто накрити спеціальною мембраною для того, щоб не попадав туди ні дощ, ні сніг, ніяка вода. А також — розбудувати дві нові санітарних карти для складування нових побутових відходів. Спочатку почнуться роботи з того, що підрядник з цієї сторони розбудує дві цих нових карти, щоб ми наші відходи, які зараз збираємо, змогли складувати на нових місцях. Після цього буде відбуватися рекультивація старих карт”.
Іван Підопригора пояснив, у чому полягатиме рекультивація полігону: “Гора зі сміття вирівняється до укосів. Зараз вона дуже крута, а має бути більш полога — до 18 градусів. Відповідно вони покриваються спеціальними мембранами, і все. Це сміття захоронюється, накривається герметично, щоб воно ніяк не потрапляло в ґрунт, туди не попадала вода. Потім зверху вкладається шар землі, висаджуються багаторічні зелені рослини, і фактично ця гора сміття перетвориться в зелену гору”.
“Це було просто хаотичне складання на купу й ось ця гора сміття — це приклад того, що хмельничани продукували понад 60 років. Для себе ми поставили завдання привести це сміттєзвалища до європейських вимог, провести комплекс робіт, який сьогодні й розпочнеться”.
Окрім рекультивації полігону, переможець тендеру на п’яти гектарах збудує дві санітарні карти на які збиратиметься нове сміття, розповів Іван Підопригора.
“Ділянки на старому полігоні працюватимуть, поки розбудовуватимуть нові дві карти. Тільки розбудова цих двох карт завершиться, нове сміття можна буде возити вже туди й тоді почнуть рекультивувати стару ділянки полігону. Облаштування карт — це викопування ями й вкладання спеціального матеріалу для того, щоб унеможливити потрапляння у ґрунт води, фільтрату і будь-чого, що виділяється в смітті. Потім рівномірно розташовується шар відходів, пересипається землею або органічними стабілізованими відходами”.
За словами Миколи Ваврищука, рекультивація триватиме три роки. Наступним етапом стане будівництво сміттєпереробного комплексу, переможця тендеру якого озвучать восени 2024 року.
З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…
Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.
Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».
Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…
17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…
На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.
Leave a Comment