https://suspilne.media/
Від 15 липня у Хмельницькому перевезення пасажирів та їх багажу в міському електричному транспорті здійснюється з безготівковою оплатою проїзду — виключно за допомогою автоматизованої системи обліку оплати проїзду. Розрахуватися у тролейбусах тепер можна лише чіпованою банківською карткою, електронним квитком, згенерованим е-квитком у мобільному застосунку “CityCard”, а також за допомогою Apple Pay та Google Pay. З першого вересня таку оплату планують запровадити і в автобусах та маршрутках Хмельницького.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла заступниця директора з виробництва комунального підприємства “Електротранс” Наталія Свистун.
Контролери Хмельницького “Електротрансу” Ганна та Леся працюють сьогодні з шостої ранку. Кажуть, жодного “зайця” ще не оштрафували.
“Ми нікого не штрафуємо. Роз’яснюємо, пояснюємо, підходим до людей толерантно”.
З 15 липня водії хмельницьких тролейбусів більше не видають талонів за проїзд — весь електротранспорт переходить на повний безготівковий розрахунок. Тож цього дня пасажирів ще не штрафують, але проводять з ними роз’яснювальну роботу, каже Наталія Свистун.
Пасажир тролейбусу Володимир розповідає: обрав для себе оплату за проїзд банківською карткою.
“Безготівковий розрахунок набагато краще. Мені подобається”, — каже чоловік.
Контролерка Ганна каже: в пасажирів і сьогодні, і раніше виникали питання у зв’язку з відмовою від готівки при оплаті за проїзд.
“Дуже часто питаються, як можна заплатити за проїзд. Ще є пасажири, які підходять до водія сплачувати за проїзд, але ми пояснюємо, що вже готівка не ходить”, — каже контролерка.
Продавати талони й шукати решту за кермом досить незручно, зізнається водій тролейбуса Сергій. За його словами, безготівкова оплата звільнить водіїв від цієї функції, і місцеві про відмову від готівки знають.
“Від п’ятої ранку працюю, то, може, чоловік п’ять всього підійшли купити у мене квиток. Я їм пояснив, що можна заплатити банківською картою, і вони були здивовані, вони не знали. В основному, це іногородні, наші знають”, — каже Сергій.
Зі слів контролерки Лесі, найчастіше пасажири запитують, де можна купити електронний квиток, транспортну карточку.
“Пояснюємо, що треба звернутися до колл-центру на Соборній, 71, де все пояснять та розкажуть. Останнім часом у нас побільшало електронних квитків, але дуже багато людей користуються також і банківською карткою при оплаті проїзду в тролейбусі”, — говорить контролерка Леся.
Менеджерка колл-центру “СityСard” Аліна каже: 15-го липня відвідувачі приходять від самого ранку.
“З сьогоднішнього дня активно купують наші картки «CityСard». В кого є старі картки, ними можна користуватись, просто поповнювати в наших терміналах. То сьогодні приходять до нас їх поповнювати”, — розповідає Аліна.
За її словами, проїзд в тролейбусі електронним квитком коштує шість гривень — на гривню дешевше, ніж банківською карткою.
Хмельничанка Ірина розповідає, що почала користуватися електронним квитком, як тільки це стало можливо.
“Нам так зручніше, тільки погано, що у мікрорайоні Ракове в нас немає де поповнити електронний квиток. Але ми часто їздимо громадським транспортом, і розраховуватися електронним квитком, звичайно, дешевше”, — говорить вона.
Шість гривень коштує й квиток, куплений в додатках Apple Pay та Google Pay, а також згенерований у додатку “CityСard” QR-код, тобто, одноразовий квиток, каже Наталія Свистун.
“У кожному тролейбусі висять оголошення про можливості оплати за допомогою безготівкового розрахунку. Радимо також звернути увагу на QR-код, який розміщено на цих оголошеннях у правому нижньому кутку. Якщо навести на нього камеру телефона, то можна побачити там усі пункти продажу електронних квитків”, — говорить Свистун.
“У зв’язку із великою плинністю вимушених переселенців у наше місто, було прийняте рішення часткового відновлення оплати готівкою. Сьогодні, відповідно до рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради, ми повністю повернулися до безготівкової оплати проїзду та перевезення багажу в електротранспорті”, — каже Свистун.
Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 10 квітня, близько 08:30 години по вул. Молодіжній.
Жінка є членом експертної команди з повсякденного функціонування особи, утвореної замість ліквідованої медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
Засуджений і раніше притягувався до відповідальності за аналогічні злочини і на момент затримання перебував на умовному терміні.
На Хмельниччині судитимуть міського голову Нетішина Олександра Супрунюка. Його підозрюють у службовій недбалості при закупівлі дронів для військових, через що державі було…
У 2024 році голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк отримала 514 199 гривень заробітної плати. Такі дані оприлюднені в її щорічній декларації…
Організували протизаконну діяльність мешканець Кам'янця-Подільського та посадовець ТЦК з Чернівецької області.
Leave a Comment