У Славуті через відсутність рідкого кисню пацієнтів з COVID-19 можуть перенаправляти в інші заклади

П’ять балонів з киснем з необхідних на добу ста залишилось в Славутській міській лікарні. Рідкого кисню, який в лікарні споживають півтори тонни, немає взагалі. Про це Суспільному розповів директор закладу Леонід Радзивілюк. За його словами, зараз в ковідному відділенні із сімдесяти пацієнтів сорок – киснезалежні.

Як розповів Славутський міський голова Василь Сидор, якщо кисню не буде, переправлятимуть хворих до інших лікарень.

“Будемо міняти маршрутизацію, розміщувати людей по інших лікарнях, таким чином, щоб надавати їм послуги. Я не хочу на цю тему навіть говорити, тому що я думаю, що повинні допомагати усі”, – наголошує Василь Сидор.

Чиновник говорить, найбільшого піку ситуація досягне через два тижні, якщо рідкий кисень до лікарні все ж не дійде.

Працівники міської лікарні з ночі возять кисневі балони з Хмельницької атомної електростанції, однак повністю киснем лікарню вона забезпечити не може. В одному балоні міститься шість кубометрів кисню, розповідає слюсар контрольно-вимірювальних приладів Віталій Лазюк. Зараз кисень витрачається швидко, за годину може йти три балони.

Кріоциліндри з рідким киснем, якого необхідно півтори тонни – порожні. Ситуація критична, каже директор Славутської міської лікарні Леонід Радзивілюк. Оскільки зараз в лікарні більше половини хворих на COVID-19 потребують кисню.

“Зараз ми лікуємо хворих на коронавірусну інфекцію зі штамом дельта. Багато кисневозалежних пацієнтів. Вони потребують не просто кисневої підтримки – а високопотокової кисневої підтримки”, – каже лікар.

Якщо з атомної електростанції привезуть 10-15 балонів, цього вистачить до кінця доби – каже Леонід Радзивілюк. Додає, львівський завод зараз не має змоги забезпечити рідким киснем.

“Вони говорять про те, що завантажити кисень на Хмельницьку область немає можливості. Можливо завтра. Але це вже продовжується п’ятий день”, – говорить головний лікар.

Зараз лікарня та місцева влада просять допомоги в закупівлі балонів місцевих підприємців, розповідає Славутський міський голова Василь Сидор. Однак проблему може вирішити лише будівництво кисневої станції.

“В квітні було задекларовано державою щодо будівництва кисневих станцій. Були виділені частково кошти, вже розпочали проєктну документацію.Ми розраховували, що у вересні будемо мати кисневу станцію. На даний час проєкти замовили, вони проходять експертизу” – каже Василь Сидор.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Під час обстеження водойми-охолоджувача ХАЕС виявили загибель водних біоресурсів

13 травня 2024 року представники Хмельницького рибоохоронного патруля під час проведення рибоохоронного рейду виявили загибель водних біоресурсів.

12 години тому

Хмельницькі правоохоронці оголосили підозру діючому адвокату з Києва в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон

За даними слідства, підозрюваний за 4 тисячі доларів США пообіцяв військовозобов’язаному включити його до інформаційної системи «Шлях» як водія-волонтера громадської…

12 години тому

Прокуратура через суд повернула громадам Шепетівщини землі природно-заповідного фонду, які потрапили у «приватні руки»

Прокурори Шепетівської окружної прокуратури домоглися у судовому порядку повернення у власність громад земель природно-заповідного фонду вартістю понад 58 млн грн.

17 години тому

У Хмельницькому сталася ДТП, у якій травмувалась пенсіонерка

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 14 травня, близько 20:00 години по вул. Подільській.

17 години тому

“Бізнесу вигідно наймати ветеранів: їх завтра не мобілізують”, — головні тези з форуму для підприємців

Для 39,4% ветеранів, чинних та майбутніх, одна з головних проблем у цивільному житті — труднощі з пошуком роботи.

18 години тому

Розподіл електричної енергії споживачам відновлено

За інформацією НЕК «Укренерго» станом на 09:00 ранку ситуація в енергосистемі стабілізувалась, дію графіків аварійних відключень та обмеження споживання електричної…

19 години тому