З 1 квітня на водоймах введено обмеження для вилову водних біоресурсів

З 1 квітня на більшості водойм Хмельниччини, у зв’язку із початком масового нересту риб, введено обмеження для вилову водних біоресурсів.

Любительський та спортивний лов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки:

  •  у всіх водосховищах, озерах, ставках (за винятком ізольованих природних або штучно створених водних об’єктів, наданих в оренду суб’єктам господарювання, що здійснюють свою діяльність на умовах аквакультури) з 1 квітня по 10 червня (включно);
  •  у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 20 травня;
  •  в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 30 червня (включно).

Крім того, з 1 квітня по 30 червня (включно) на всіх рибогосподарських водних об’єктах забороняється лов (добування) раків під час виношування ними ікри, личинок та першої линьки.

Межі нерестовищ, де заборонено будь-який вилов водних біоресурсів та пересування плавзасобів, визначаються органами рибоохорони. В межах Хмельницької міської територіальної громади затверджені нерестовища на Хмельницькому водосховищі:

  •  від автомобільного мосту по вул. Кам’янецькій вверх проти течії (лівий берег) до автомобільного мосту по вул. Західна-Окружна;
  •  мікрорайон Гречани, від автомобільного мосту по вул. Західна-Окружна проти течії (правий берег) до високовольтної лінії електропередач.

Риболовля у цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Закликаємо громадян дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти на «гарячу лінію» Хмельницького рибоохоронного патруля: (0382) 79 20 88 або (068) 384 98 10.

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

У Красилові поліцейські оголосили підозру шахраєві

Порушник й раніше притягувався до кримінальної відповідальності за майнові злочин. За скоєне йому може загрожувати до трьох років позбавлення волі.

20 хв. тому

У Хмельницькому відбувся благодійний забіг «Біжимо заради Перемоги»

У Хмельницькому 13 квітня відбувся вже третій благодійний забіг «Біжимо заради Перемоги».

2 години тому

Найбільше подорожчали яйця та фрукти: як змінились ціни на продукти на Хмельниччині

На Хмельниччині у березні більшість продуктів харчування зросли у ціні. Найбільше подорожчали яйця, фрукти, м'ясо, олія та риба.

4 години тому

Болгарія не продаватиме Україні реактори – віце-прем’єр Зафіров

Корпуси двох реакторів ВВЕР-1000, які попередньо планувалися для болгарської АЕС "Белене", і щодо яких велися переговори з Україною, не будуть…

18 години тому

У Нетішині пасажир таксі несподівано накинувся на водія та почав його душити

14 квітня до відділення поліції Нетішина звернувся місцевий житель, водій однієї зі служб таксі,  якому пасажир спричинив тілесні ушкодження.

20 години тому

Чи подешевшали ліки: на Хмельниччині відновилися планові та позапланові перевірки аптек

У Міністерстві охорони здоров’я п’ять місяців триває перевірка медико-експертних справ працівників прокуратури Хмельницької області щодо правомірності отримання інвалідності.

20 години тому