ілюстративне
У яких випадках батькам доведеться сплачувати штраф за пропуск дитиною уроків, розповідає юристка Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ганна Петрик.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для реагування відповідно до законодавства.
Однак, якщо учень не відвідував навчальний заклад із поважних причин, то підтвердити їх слід медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або самого учня (для повнолітніх учнів). Ці документи зберігаються в особовій справі здобувача освіти протягом поточного навчального року.
Іншими словами, якщо дитина хворіла і тому не відвідувала школу, до навчального закладу потрібно надати медичну довідку. Якщо школяр перебував удома під наглядом батьків, підтвердженням стане заява від батька або матері.
Водночас за пропуск дитиною занять без поважної причини, батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності. Відповідно до статті 184 КУпАП ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей передбачає накладення штрафу у розмірі від 850 до 1700 гривень. А якщо ситуація повториться протягом року – штраф становитиме уже від 1 700 до 5 100 гривень.
При цьому, якщо буде встановлена вина обох батьків, до відповідальності притягнуть і матір, і батька. Тож штраф у повному обсязі доведеться сплачувати кожному із батьків.
* * *
Безкоштовні консультації з правових питань, роз’яснення законодавства (для всіх без винятку осіб), а також безоплатні послуги захисту та представництва в суді (для незахищених верств населення) можна отримати в центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги й бюро правової допомоги.
Проконсультуватися та дізнатися адресу найближчої точки доступу до безоплатної правової допомоги можна за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).
Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 10 квітня, близько 08:30 години по вул. Молодіжній.
Жінка є членом експертної команди з повсякденного функціонування особи, утвореної замість ліквідованої медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
Засуджений і раніше притягувався до відповідальності за аналогічні злочини і на момент затримання перебував на умовному терміні.
На Хмельниччині судитимуть міського голову Нетішина Олександра Супрунюка. Його підозрюють у службовій недбалості при закупівлі дронів для військових, через що державі було…
У 2024 році голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк отримала 514 199 гривень заробітної плати. Такі дані оприлюднені в її щорічній декларації…
Організували протизаконну діяльність мешканець Кам'янця-Подільського та посадовець ТЦК з Чернівецької області.
Leave a Comment