Лише 29% сільських жителів хмельниччини забезпечені водопроводом

Фото: uk.wikipedia.org

У Хмельницькій області водопроводи мають 80% містян, 76% жителів селищ та лише 29% селян.
Заміни потребують 37% водопровідних мереж області через зношеність та необхідність модернізації.
Централізованим водопостачанням в області за­безпечено 421 населений пункт та охоплено 80% міського населення, 76% на­селення, що проживає у селищах міського типу, 29% сільського населення.

Таку інформацію озвучили на засіданні колегії облдержадміністрації.

Послуги з питного водопостачання та водовідве­дення надають 39 спеціалізованих водопровідно-каналізаційних підприємств. Згідно з чинним законодавством надання таких послуг є ліцензованим видом господарської діяльності. Переважна більшість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства області отримали ліцензії в обласній державній адміністрації. Два підприємства галузі МКП “Хмельницькводоканал” та КП “Міськтепловоденергія” є ліцензіатами Національної комісії, що здійснює дер­жавне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Всі ці підприємства, за даними прес-служби ОДА, обслуговують 149 водо­провідно-насосних станцій, 3122,4 км водопровідних мереж, 34 каналізаційних очисних споруди, 1100,9 км каналізаційних мереж, 865 одиниць насосного обладнання та інше.

Переважну більшість існуючих водопровідно-каналізаційних мереж побудовано у 60-70-х роках минулого століття, вони є фізично зношеними і потребують реконструкції та модернізації. Проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж актуальна в усіх містах та селищах.

Заміни потребують 1159 км або 37% водопровідних мереж. Наразі їх заміна проводиться вибірково, що не сприяє покращенню якості води. Через незадовільний стан водопроводів втрати води збільшуються, а, відтак, зро­стають витрати на її добування, що впливає на її вартість.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне