На Хмельниччині за сім місяців аліментів сплатили більше 100 млн грн

Фото: www.rbc.ua

За сім місяців 2018 року державні виконавці завершили 4033 виконавчі документи про стягнення аліментів. Реальна сума стягнення коштів по рішеннях зі сплати аліментів зросла в порівнянні з минулим роком і становить понад 100 млн грн на користь 22 864 дітей, інформує Управління ДВС ГТУЮ у Хмельницькій області.  

Ця сума може кардинально зрости вже з 29 серпня. 

3 липня Верховна Рада ухвалила другий пакет новацій #ЧужихДітейНеБуває. У свою законну силу вони вступлять наприкінці літа.

Зокрема у цьому пакеті змін передбачені штрафи для злісних неплатників аліментів. Саме за рахунок додаткових примусових сплат планують відновити екномічні права дітей. До цих змін людині, яка мала кількарічний борг, достатньо було його просто сплатити і зняти з себе усі обмеження щодо виїзду за кордон, керування автомобілем чи полювання. Адже за несплачені рік чи два тому кошти дитині можна було купити набагато більше книжок, ігор, одягу, ніж на момент сплати.

Розробленими Міністерством юстиції документами передбачається, що державний або приватний виконавець виноситиме постанову про накладення штрафу за наявності заборгованості зі сплати аліментів. Якщо такий борг перевищує суму платежів за 12 місяців, то неплатникові доведеться викласти з власної кишені додаткові 20% від суми боргу.

Якщо ж розмір боргу перевищить суму платежів за 2 роки, то розмір штрафу вже становитиме 30%.
А ті горе-батьки, які матимуть заборгованість 3 чи більше роки, повинні будуть додатково сплатити на користь дитини 50% від нарахованого боргу.

При цьому слід наголосити, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів обчислюватиметься з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вноситимуть до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу.Такий документ має бути надісланий боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його винесення.

Штрафи стягуватимуться виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу.

Якщо боржники не виконають норм постанови добровільно та не сплатять борг разом зі штрафом, виконавці отримають право стягнути відповідну заборгованість у примусовому порядку. При цьому вживатимуся всі наявні у виконавців інструменти, зокрема, й арешт майна, коштів та інших активів.
Ці зміни почнуть діяти вже  з 29 серпня 2018 року.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне