Понінківська картонно-паперова фабрика відремонтує очисні споруди на 16,4 мільйона гривень

Фото: 04141.com.ua

Про це розповіли 21 червня на спільному засіданні комісії ТЕБ та НС двох областей під керівництвом голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича та голови Хмельницької ОДА Вадима Лозового – інформує 22 червня прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Фабрика підготувала проект реконструкції, який пройшов експертизу. Підприємство готове до протоколу додати графік виконання робіт з реконструкції очисних. Ми домовилися, що тільки тоді підпишемо протокол. Сам графік буде опублікований», – сказав Ігор Гундич.

Присутні заслухали представників екологічної інспекції, Понінківської фабрики, влади та громадськості. Усі Пропозиції будуть внесені до протокольного рішення.

«Голові Понінківської ОТГ доручили завершити реконструкцію очисних споруд у селі Полонне, а керівники Полонської та Баранівської РДА мають залучити науковців та розглянути питання оздоровлення річок», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 19 червня 2018 року представники громадських організацій, активісти, небайдужі мешканці Новограда-Волинського, депутати міської та районної рад перекривали рух транспорту на автомобільному шляху міжнародного значення Київ-Чоп з вимогою припинити забруднення річок Хомора та Случ ТОВ «Понінківською картонно-паперовою фабрикою».

Як повідомляв Житомир.info, в жовтні 2016 року у місті Баранівка Житомирської області на березі річки Случ щодня з’являлася мертва риба. У червні 2016 року тодішній голова Житомирської ОДА Сергій Машковський влаштував «ревізію» на Понінківській картонно-паперовій фабриці, звідки через несправні очисні споруди неочищені стоки потрапляли в річки Хомора та Случ. У липні цього ж року міністр екології та природних ресурсів закликав житомирських активістів патрулювати річку Случ.

Проте після виявлення ряду порушень та спільної наради Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області здійснювала лише контрольні заміри на наявність старонніх речовин. Це попри те, що чинний на той момент Наказ Міністерства екології та природних ресурсів від 04.11.2011  № 429, пункт 14 та 15 ст. 6 надавав територіальному органу інспекції право на тимчасове обмеження діяльності підприємства, яке порушувало природоохоронне законодавство:

“6.14. Приймати рішення про обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності підприємств і об’єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин, за винятком суб’єктів підприємницької діяльності (інвесторів), що провадять свою діяльність відповідно до законодавства про угоди щодо розподілу продукції.

6.15. Опломбовувати приміщення, устаткування, апаратуру підприємств, установ, організацій та об’єктів, стосовно яких було прийняте в установленому порядку рішення про обмеження чи тимчасове зупинення їх діяльності.”

А ось вже нове положення, яке набуло чинності у квітні 2017 року, чітко визначає за інспекцією право позиватись до суду на суб’єкт господарювання, яке порушує природоохоронне законодавство:

“5) звертається до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності підприємств і об’єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин;”

Проте, інспекція так і не скористалась своїм правом ні у 2016 році, ні у 2017 році.

10 травня 2017 року у селі Глибочок Баранівського району активісти перекрили рух транспорту по автошляху Новоград-Волинський-Полонне-Старокостянтинів, вимагаючи вжити невідкладних заходів щодо припинення забруднення річок Хомора та Случ.

 

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне