ілюстративне
Три головні ознаки успішного запиту на доступ до публічної інформації, важливість цього інструменту для журналістів у повсякденній роботі – про це і не тільки говорили під час онлайн-тренінгу “Лайфгаки з написання інформаційних запитів для медійників”, що організувала Медіабаза Хмельницький.
Джерело: Інститут масової інформації
За словами тренерки, керівниці юридичного напряму Інституту розвитку регіональної преси, адвокатки Оксани Максименюк, запит на доступ до публічної інформації – це законний і відкритий спосіб отримання інформації журналістами.
“Це дозволяє журналістам почуватися впевненіше, дозволяє легше зібрати інформацію, яка є офіційною і достовірною. Отже, з нею простіше працювати, і журналісти поширюють перевірену інформацію на широкий загал”, – зазначає Оксана Максименюк.
Тренерка, керівниця юридичного напряму ІРРП, адвокатка Оксана Максименюк. Фото – investigator.org.ua
Щоб скласти інформаційний запит правильно, потрібно пам’ятати, що інформація, яку просить медійник, має бути:
“Дуже часто журналісти складають не інформаційні запити, а запити на коментар. Тобто просять надати відповідь на запитання. Відповідно, розпорядник має законне право надати відмову журналісту”, – пояснює медійна юристка.
Якщо запит складено правильно, то, за словами експертки, це 90% успіху. Втім, це не означає, що розпорядник не може відмовити в наданні інформації.
Керівниця Медіабази Хмельницький Ольга Загоруйко під час онлайн-тренінгу “Лайфгаки з написання інформаційних запитів для медійників”. Фото авторки
“Розпорядники не завжди охоче відповідають на інформаційні запити. На початку повномасштабного вторгнення дуже часто медійники отримували відмову через введення в країні воєнного стану. Такі відповіді є неправомірними”, – розповіла Оксана Максименюк.
Вміння складати інформаційні запити правильно і так, щоб вони були дієвими в роботі медійників, – це також форма захисту медійної спільноти.
“Демократія – це не стан, це дія. І нам потрібно діяти, щоб захистити наші цінності, нашу свободу, наші реформи. Тому нам потрібно правильно оперувати законними інструментами впливу”, – наголосила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, яка відвідала онлайн-тренінг, щоб привітати медійну спільноту з відкриттям медіабази в Хмельницькому.
Марія Турчина, комунікаційниця Медіабази Хмельницький
Упродовж 30 червня та 1 липня на території Хмельницької області ліквідовано п’ять пожеж.
До початку служби в органах прокуратури чоловік обіймав керівну посаду в одному з правоохоронних органів Волноваського району Донецької області.
Скелет півторарічної дитини викопали під час археологічних досліджень під північно-східним муром Меджибізького замку на Хмельниччині.
На Буковині прикордонники затримали трьох чоловіків зі Хмельницької області, котрі намагалися незаконно перейти державний кордон.
Волонтерський рух в Україні став позитивним феноменом, який продемонстрував світові єдність нашого суспільства і готовність протистояти агресору.
Зловмисник на власній сторінці у соцмережах розміщував публікації із закликами до неприязні стосовно осіб однієї із національностей.
Leave a Comment