Хмельницька область: Коли на базар?

Закриті ринки стали проблемою не тільки для підприємців, котрі, втративши роботу, опинилися на межі виживання.

Затяжну перерву в їхній роботі відчули й споживачі. Насамперед найбідніші, оскільки саме там вони робили переважну частину своїх покупок. Причому йдеться не тільки про харчі, а й про побутові товари — далеко не всім доступні, у силу різних причин, електронні покупки в мережі будівельних матеріалів.

На Хмельниччині про гостроту проблеми дедалі частіше говорять і очільники населених пунктів, бо непрацюючі базари — це ще й втрати місцевих бюджетів.

Тож усі в один голос запитують: коли ж запрацюють базари?

З-поміж інших це запитання поставив і міський голова Славути Василь Сидор, звернувшись з листом до керівників уряду та області.

Доки чекають на дозвіл, «відкритий ринок» вже працює. Щоправда, він віртуальний. Соціальну онлайн-платформу запропонувала ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» разом з Асоціацією міст України. Його мета — підтримати фермерів та невеликі господарства, що займаються вирощуванням сільгосппродуктів. Ініціатива хороша. Це хоч якийсь вихід із ситуації. Але сподіватися, що онлайн-платформа замінить реальний базарний прилавок,  важко. Бо найперше, що заважатиме вдалому бізнесу, — проблеми з доставкою. Адже, як і раніше, продати роздрібному споживачеві свій товар фермери не зможуть. А достукатися зі своїми пропозиціями до супермаркетів так само неможливо. Тому на масовий успіх розраховувати важко.

Певне, розуміючи гостроту проблеми, у Кабміні вже пообіцяли найближчим часом розглянути питання про відновлення роботи деяких продовольчих ринків. Як зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, йдеться про відкриття 281 продовольчого ринку по всій території країни, які зможуть функціонувати в режимі карантину не гірше, ніж супермаркети. Тобто з дотриманням жорстких санітарних норм, за порушення яких суворо каратимуть — аж до закриття роботи ринків на певний період.

Цей крок, безсумнівно, важливий і відповідальний. Однак він не може бути першим і єдиним. Адже проблеми базарів не зосереджуються лише на продовольчих. Так само на межі банкрутства опинилися ті, хто працює на промислових ринках. Для Хмельницького це вкрай актуальна тема. Адже на багатьох ринках зайняті десятки тисяч людей. Допустити, щоб вони перейшли в розряд безробітних, просто неможливо. Тим часом їхній фінансовий та й моральний ресурс добігає кінця.

Джерело: Голос України

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Шість воїнів з Хмельниччини повернули сьогодні під час обміну полоненими

У перший день великого обміну «1000 на 1000» з російського полону повернулися 270 військових і 120 цивільних.

5 години тому

В Хмельницькому до Дня Героїв біля кінотеатру Шевченка розгорнули патріотичну локацію

У День Героїв, 23 травня, на майданчику перед кінотеатром ім. Т. Шевченка в Хмельницькому діє тематична локація «Світло Героїв —…

9 години тому

6000 коропів заселили у Хмельницьке водосховище

22 травня 2025 року відбулось зариблення Хмельницького водосховища, яке розташоване на р. Південний Буг в межах м. Хмельницького. Так, до водосховища випущено…

11 години тому

На Хмельниччині до 7 років ув’язнення засудили водія вантажівки, який спричинив ДТП із загиблим

Вантажівка «MAN» в’їхала у підводу, внаслідок чого 20-річний кермувальник гужового транспорту загинув на місці, його пасажир отримав травми середнього ступеня…

12 години тому

ЦНАПи області отримали генератори для безперебійної роботи з надання адміністративних послуг

Для безперебійної роботи з надання адміністративних послуг населенню, ЦНАПи Війтовецької, Заслучненської, Красилівської, Теофіпольської, Орининської, Смотрицької, Старокостянтинівської, Шепетівської територіальних громад отримали…

14 години тому

Екскерівник Пенсійного фонду на Хмельниччині Олександр Крупа «забув» задекларувати мільйони в Австрії

НАЗК завершило повну перевірку декларації за 2022 рік колишнього начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Олександра Крупи.

14 години тому