Суспільне Хмельницький
Значення зелених насаджень для міста досліджувала хмельницька дев’ятикласниця Софія Скрипник у науковому проєкті, який приніс їй перемогу на всеукраїнській олімпіаді з екології. Зокрема, каже дівчина, розкрила в роботі функції шумопоглинання і утримання пилу деревами. З чемпіонкою наукових досліджень і її наставником поспілкувалися кореспонденти Суспільного.
Учитель біології Хмельницького навчально-виховного комплексу № 4 Валерій Віркун розказує, як вирішити екологічну задачу. Це уміння, каже, необхідне не лише в навчальному процесі, а й для участі в олімпіаді.
Разом з учителем розв’язує завдання дев’ятикласниця Софія Скрипник. Вона розповіла, що цього року виграла всеукраїнську олімпіаду з екології з проєктом “Екосистемні послуги вуличних насаджень урбоекосистем та їх оптимізація” на прикладі Хмельницького.
“Були думки, що я, напевне, не впораюся з цим, дуже багато нових термінів, які потрібно було запам’ятовувати, висловлювати правильно свою думку, відстоювати свою думку. Був, напевне, навіть страх. Але згодом був перший етап, потім другий, і ти дізнаєшся ще більше про свій проєкт. І тобі все легше і легше його відстоювати”, – пригадує школярка.
Науковий проєкт, який приніс Софії перемогу на всеукраїнській олімпіаді з екології. Суспільне Хмельницький
На першість у всеукраїнській олімпіаді, за словами вчителя Валерія Віркуна, разом із Софією претендували більше трьох десятків учнів. Те, що його вихованка покаже високі результати, каже, йому підказало педагогічне чуття: “При будь-якому науковому дослідженні має бути відповідальність, старанність, мають бути розумові здібності, має бути бажання, внутрішнє прагнення до перемоги. Усі ці риси характеру зібралися в Софійці”.
Любов до природи і наук, які її вивчають, каже Софія, успадкувала від батьків – учителів біології і хімії.
“У мене вдома дуже багато енциклопедій. Коли на канікули до бабусі приїжджала, вона також вчителька хімії та біології, у неї була шафа з різними енциклопедіями, і я в дитинстві дуже полюбляла ходити на поле і збирати й засушувати в гербарій квіточки”, – каже Софія.
Змалечку любить природу і педагогічний наставник Софії – Валерій Віркун, який навчає дітей біології 32 роки. Про себе розповідає: “Виріс у сільській місцевості, а зв’язок з природою більш чуттєвий у дитини з села. І, напевне, це було головним таким моментом вибору фаху вчителя біології. Вагався між вчителем географії і біології, бо там і там природнича наука. Перемогла біологія”.
Учитель біології Валерій Віркун розказує, як вирішити екологічну задачу. Суспільне Хмельницький
На перемозі у всеукраїнській олімпіаді з екології Софія Скрипник разом із наставником зупинятися не планують, і хочуть свої наукові дослідження закріпити на практиці.
“Ми досліджували саме послугу шумопоглинання, утримання пилу, утримання важких металів, клімоутворюючий фактор досліджували. Дослідили, що необхідні певні оптимізаційні заходи, вони недорогі, і хотілося б цей поки теоретичний проєкт втілити, матеріалізувати у нашій тергромаді”, – ділиться планами Валерій Віркун.
Сьогодні, 6 травня, з російського полону вдалося повернути шестеро захисників з Хмельниччини: п’ятеро з Хмельницького та один із Шепетівського районів.
За процесуального керівництва Волочиської окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт щодо лісничого за фактом замаху на привласнення чужого майна…
23 та 24 квітня 2025 року державні інспектори Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області спільно з сектором водної поліції ВП…
Нещодавно до Хмельницького прибули з робочим візитом консультанти компанії Egis in Ukraine, яка здійснює технічний нагляд за будівництвом очисних фільтрувальних споруд…
6 травня о 09:18 до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що в річку Кудрянка в мікрорайоні Дубово міста Хмельницький…
Під час практичного етапу весняного комісійного обстеження вулично-шляхової мережі інспектори відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Хмельницькій області…
Leave a Comment