Лише 14% хмельницьких водіїв пристібаються пасками безпеки

Хмельницький посів 21 місце у рейтингу українських обласних центрів за кількістю водіїв, що пристібаються пасками безпеки. Тільки 14,4% пристебнутих водіїв у Хмельницькому – такі результати всеукраїнського дослідження, проведеного ГО “Vision Zero” та Центром демократії та верховенства права в рамках кампанії “За безпечні дороги”. Інформує НГП.

За словами експертів, для того, щоб покращити ситуацію, потрібно підвищити відповідальність за ігнорування ременів безпеки, яка сьогодні становить 51 грн, посилити контрольз боку поліції та проводити систематичні інформаційно-просвітницькі кампанії.

Кампанія “За безпечні дороги” проводила дослідження упродовж осені 2019 року у 22 обласних центрах, а також Сєвєродонецьку та Маріуполі. Учасники кампанії перевірили 31 тис. 501 водіїв. Його метою було визначити, який відсоток водіїв в Україні насправді користується ременями безпеки та чи змінився він за попередній рік.

За даними дослідження, лідером рейтингу став Київ – у столиці ременями безпеки користуються 51% водіїв. До топ-5 також увійшли Черкаси (40%), Львів (37%), Чернівці (34%) та Чернігів (33%).

Однак у більшості досліджених міст рівень пристібання є вкрай низьким і не досягає навіть 30%. Найгіршими є показники у Маріуполі, Сєвєродонецьку та Кропивницькому – тут ремені безпеки ігнорують понад 85% водіїв.

“Рівень користування ременями безпеки не змінився у порівнянні з минулим роком через те, що штраф й досі залишається 51 гривень. Депутати минулого скликання двічі провалили законопроект про підвищення штрафу, спочатку у грудні 2018-го і потім у червні 2019-го. Розраховуємо, що новий парламент, виправить цю помилку та ухвалить зміни в законодавстві, які дозволять зберегти життя та здоров’я українців” – наголосив директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.

Як відомо, у 2018 році кампанія “За безпечні дороги” ініціювала законопроєкт №8492, який передбачав збільшення штрафу за ігнорування пасків безпеки з 51 до 850 гривень. Законопроєкт спричинив публічну дискусію про важливість ременів безпеки, наслідком якої стало суттєве зростання рівня пристібання. Однак Верховна Рада попереднього скликання не ухвалила законопроєкт у другому читанні, а потім не змогла розглянути аналогічний проєкт №10131, поданий повторно.

Leave a Comment

Останні новини

Прокуратура через суд повернула громадам Шепетівщини землі природно-заповідного фонду, які потрапили у «приватні руки»

Прокурори Шепетівської окружної прокуратури домоглися у судовому порядку повернення у власність громад земель природно-заповідного фонду вартістю понад 58 млн грн.

2 години тому

У Хмельницькому сталася ДТП, у якій травмувалась пенсіонерка

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 14 травня, близько 20:00 години по вул. Подільській.

2 години тому

“Бізнесу вигідно наймати ветеранів: їх завтра не мобілізують”, — головні тези з форуму для підприємців

Для 39,4% ветеранів, чинних та майбутніх, одна з головних проблем у цивільному житті — труднощі з пошуком роботи.

3 години тому

Розподіл електричної енергії споживачам відновлено

За інформацією НЕК «Укренерго» станом на 09:00 ранку ситуація в енергосистемі стабілізувалась, дію графіків аварійних відключень та обмеження споживання електричної…

5 години тому

«Об’єднання матерів і дружин Захисників України» створило соціальний ролик до Дня матері

Повномасштабне вторгнення росії в Україну триває вже понад два роки. А збройна агресія рф – більш як 10.

5 години тому

У 21 області презентували проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»

Українські громади потребують більшої кількості патронатних сімей. Це сім’ї, в яких тимчасово перебувають діти, які опинилися в складних життєвих обставинах…

6 години тому