https://suspilne.media/
Дитяче психіатричне відділення відновило свою роботу. Про це Суспільному розповів директор Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги Володимир Демчук. За його словами, відділення, у якому надавали допомогу психічно хворим дітям, закрили протягом останніх трьох років через пандемію COVID. Кого і з якими розладами тут лікують в умовах війни, Суспільне дізнавалося.
– А чорного в нас тут кольору немає, то ми на який з тобою змінимо?
– Червоний.
Заняття з пацієнтами дитячого психіатричного відділення проводить психологиня Тетяна Кудла. Розповідає: “Це дівчинка Іванка, у якої поведінкові розлади особистості. Ми так займаємося з нею на розвиток, відмічаємо сьогодні кольори. П’ять рочків її, в неї ще братик маленький вдома є, вона тут зараз з мамою”.
Іншій пацієнтці 16 років. Вона каже, що лікується в лікарні вперше: “Уколи роблять, і таблетки дають”.
Вдруге перебуває на лікуванні у знову відкритому відділені 17-річна хмельничанка. Дівчина розповідає, що її привезли сюди батьки: “В мене було декілька спроб самогубства, я себе почувала в цілому не дуже добре. Ми звернулися до психотерапевта, він поставив мені біполярний розлад, а інший, в якого я лікуюсь зараз, мені не говорить діагноз. За півтора місяця я тут вдруге”.
15-річна пацієнтка з Хмельницького розповідає: “Я сюди потрапила вперше через сварку з мамою. В мене була спроба самогубства, і мене сюди привезла швидка допомога”.
За словами лікаря-психіатра дитячого психіатричного відділення Світлани Адамчук, найчастіше діти до лікарні потрапляють через сімейні сварки та проблеми у родині.
“Це діти, у родині яких постійні конфлікти, або у яких батьки випивають чи наркозалежні. От зараз є дівчинка, мати якої вживає наркотичні речовини. Буває насилля в сім’ї, і в таких дітей, звісно, на цьому фоні виникають суїцидальні думки. І вони поступають до нас вже з намірами суїцидальними”, – каже Світлана Адамчук.
Дитяче відділення, яке перестало працювати через пандемію коронавірусу, відновило свою роботу 16 січня, каже заступниця директора з лікувальної роботи Галина Голик. У ньому лікуються діти віком від 3 до 17 років.
“У нас у відділенні 20 ліжок для надання допомоги дітям не тільки з області, а й у теперішній час, звичайно, з усієї України дітей можна до нас ушпиталювати. Зараз у нас на лікуванні перебуває 14 дітей з нашої області та внутрішньо переміщені, переважно із зони, де ведуться бойові дії”, – розповідає Галина Голик.
До локдауну дітям надавали допомогу у відділені неврозів, розповідає директор хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги Володимир Демчук. Додає: “Зараз, коли стала збільшуватись кількість дітей, які потребують психіатричної допомоги, це і жителів нашої області, і внутрішньо переміщених осіб, ми вирішили відновити роботу відділення”.
З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…
Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.
Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».
Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…
17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…
На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.
Leave a Comment