Травми через ожеледицю: як компенсувати шкоду

Перші морози хоч і дещо забарилися, проте уже завдали клопотів. Падіння і отримані в результаті травми змусили декого з містян звертатися до травмпунктів та витрачати кошти на лікування. Як у таких випадках компенсувати шкоду та гроші, нагадує Ольга Чорна. Юристка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій» та Правил благоустрою територій міста Хмельницького керівники і відповідальні особи підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичні особи-підприємці, у тому числі орендарі або користувачі приміщень, тимчасових споруд, транспортних зупинок, зобов’язані проводити і контролювати щоденне прибирання та підтримувати протягом дня у належному стані прилеглі, прибудинкові та дворові території до бордюрного каменя, прилеглих до них тротуарів. Також квітників і газонів, території земельних ділянок, наданих рішенням міської ради у користування або у власність. Транспортні зупинки та прилеглі до них території – в радіусі 20 метрів.

     Крім того, у Правилах визначено обов’язки власників земельних ділянок забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду, дотримуючись таких правил:

  1. Роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати одразу після випадання снігу.
  2. Від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів.
  3. В період ожеледиці тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми посипати фракційними та іншими протиожеледними матеріалами.
  4. Регулярно, з додержанням правил безпеки, проводити очистку даху від снігу та льодових бурульок, огороджувати місця можливого падіння бурульок.
  5. Вивозити зібрані з прилеглих територій сніг та лід самостійно або силами спеціалізованих підприємств на умовах договору.

     Отже, якщо особа отримала ушкодження на території підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, через порушення ними вимог Правил та невиконання заходів щодо очистки від снігу та льоду, насамперед потрібно сповістити про це відповідальну особу власника. Важливо також отримати контакти свідків пригоди. Зробити фото місця події. Однак зазвичай людині, яка постраждала, взагалі не до цього. Саме тому у випадку звернення до лікаря чи виклику швидкої слід вчасно отримувати та зберігати всі документальні підтвердження. Це підтверджуватиме як факт лікування, так і витрати на медичну допомогу.

     Звертатися до власника території, де сталася пригода, з вимогою про відшкодування збитків радимо у письмовому вигляді та при свідках.

     Особа, яка постраждала через недбальство власників території чи осіб, які за неї відповідають, має право звернутися до суду і вимагати відшкодування завданої її здоров’ю шкоди. Просити компенсувати витрати на лікування. Як свідчить судова практика, можливе також стягнення моральної шкоди.

     У судовому процесі потерпіла людина надає докази, які підтверджують, що власник чи відповідальна особа не забезпечила належний стан території і така бездіяльність призвела до травмування. Слід мати на увазі, що на вулицях міста у багатьох місцях працюють камери відеоспостереження. Запис із яких можна використати як додатковий доказ.

     Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст.152) та зазначеними вище Правилами за невиконання або неналежне виконання вимог цих Правил передбачено адміністративну відповідальність. Так, до громадян можуть застосовувати адміністративні стягнення у вигляді штрафу в розмірі від 340 до 1360 гривень. А на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень. Протоколи за фактами порушень законодавства, що регулює благоустрій населених пунктів складають уповноважені на те виконавчим комітетом міської ради посадові особи.

     За більш детальними роз’ясненнями рекомендуємо звертатися до центрів та бюро правової допомоги.

/khmelnytskyi.legalaid.gov.ua

Leave a Comment

Останні новини

Понад 6 мільйонів гривень збитків на закупівлі дронів для військових: на Хмельниччині судитимуть мера Нетішина

На Хмельниччині судитимуть міського голову Нетішина Олександра Супрунюка. Його підозрюють у службовій недбалості при закупівлі дронів для військових, через що державі було…

13 години тому

Роялті на мільйон і годинник Chopard: що задекларувала голова Хмельницької облради

У 2024 році голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк отримала 514 199 гривень заробітної плати. Такі дані оприлюднені в її щорічній декларації…

14 години тому

Правоохоронці Хмельниччини викрили міжрегіональну схему переправлення військовозобов’язаних через державний кордон

Організували протизаконну діяльність мешканець Кам'янця-Подільського та посадовець ТЦК з Чернівецької області.

14 години тому

Повідомив про “замінування” вокзалу та ринку: мешканцю Хмельниччини загрожує до 6 років ув’язнення

Шепетівська окружна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо 28-річного мешканця міста, якого обвинувачують у завідомо неправдивому повідомленні про загрозу…

17 години тому

За підробку та використання фальшивого посвідчення водія мешканка Житомирської області заплатить штраф

За публічного обвинувачення Летичівської окружної прокуратури 58-річну мешканку міста Бердичів Житомирської області визнано винною в підробці та використанні посвідчення водія.

18 години тому

У Хмельницькому родинам загиблих поліцейських вручили посмертні нагороди

У Хмельницькому вшанували пам’ять правоохоронців, які загинули на фронті, захищаючи Україну. Родини чотирьох поліцейських отримали відзнаки Президента України «За оборону…

19 години тому