У Кам’янці-Подільському студентка, яка підпрацьовувала пекарем, одержала великий штраф за порушення карантину

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд оштрафував на 17 тис. грн студентку, яка стажувалася пекарем в кав`ярні, за порушення правил карантину, інформує НГП.

Про це свідчить постанова від 12 квітня.

За матеріалами справи 16 січня о 19 год. 06 хв. у кав`ярні «Франсуа» на вул. Соборна, 19 у Кам’янці-Подільському дівчина працювала пекарем і здійснювала прийом відвідувачів у залі закладу. А це було  заборонено робити постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 (у той час в Україні діяв так званий січневий локдаун).

Однак студентка не визнала вини і пояснила: 16 січня перебувала у кав`ярні «Франсуа» на стажуванні, але працівника який стажував, не було на місці, а тому вона працювала одна. Фізична особа підприємець, яка прийняла її на стажування, зауважила, що заклад працює на виніс, інших обмежень не роз`яснювала.

На момент перевірки керівника в закладі не було, в ході перевірки жінка консультувала її по телефону, а пізніше спілкувалась в телефонному режимі з поліцейськими. Відвідувачів у закладі також не було.

Крім того, у трудових відносинах студентка не перебувала, проходила стажування, а тому, на її думку, воне не повинна нести відповідальності за виявлене правопорушення.

Натомість суд критично оцінив пояснення стажувальниці, оскільки факт прийому відвідувачів зафіксовано на відеокамеру поліцейськими. Крім цього, з її письмових пояснень випливає, що 16 січня вона перебувала на робочому місці в приміщенні кав`ярні «Франсуа», про те, що здійснювати прийом відвідувачів заборонено їй не було відомо, оскільки роботодавець не ознайомила з обмеженнями, які діяли на час карантину.

Свідок поліцейський пояснив, що 16 січня у під час перебування на чергуванні було помічено, що в кав`ярні «Франсуа здійснюється прийом відвідувачів. В приміщенні була одна працівниця – пекар, яка повідомила, що ФОП дозволила відчинити заклад і працювати, оскільки, нібито законодавством робота подібних закладів не заборонена. Сама ж власниця перебувала у Хмельницькому, а коли вони зателефонували до неї, то остання повідомила, що їй відомо про роботу закладу і вона дозволила дівчині працювати, намагалась переконати в тому, що будь-яких законодавчих обмежень у роботі її закладу не існує.

У підсумку суд вважає, що вина студентки підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, відеозаписом, яким зафіксовано факт безперешкодного прийом відвідувачів у приміщенні кав`ярні, факт перебування на робочому місці неоформленого пекаря, факт прийому та відпуску громадян, письмовими поясненнями свідків, які пояснювали, що 16 січня 2021 року в приміщенні кав`ярні «Франсуа» здійснювався прийом відвідувачів, вхід був безперешкодним.

Суд не взяв до уваги пояснення порушниці, оскільки вони суперечать письмовим документам та об`єктивним доказам відеозапису. Її слова стосовно того, що вона перебувала лише на стажуванні і не знала вимог законодавства, на думку суду, не звільняє її від обов`язку виконувати правила карантину.

Щодо доводів студентки, що вона не є суб`єктом правопорушення (не є посадовою особою), то суд наголосив, що вони не ґрунтуються на вимогах ч.ст.44-3 КУпАП, оскільки санкцією ч.ст.44-3 КУпАП визначено стягнення окремо як для посадових осіб так і для громадян, тобто суб`єктом правопорушення може бути, як загальний суб`єкт так і спеціальний посадові особи суб`єктів господарювання.

Крім великого штрафу, дівчина заплатить 454 грн судового збору.

Leave a Comment

Останні новини

В Деражні 28-річний зловмисник викруткою наніс декілька проникаючих поранень земляку

28-річний зловмисник під час конфлікту викруткою наніс декілька проникаючих поранень земляку. Зупинили нападника свідки події, які й викликали поліцію. Зловмисник…

2 дні тому

Особняк адвоката Периторіна, який знаходиться у Деражні, піде з аукціону

Фонд держмайна оголосив аукціон з приватизації історичної будівлі, що на Хмельниччині.

2 дні тому

На Хмельниччині вже другий місяць клієнти сервісних центрів МВС отримують посвідчення водія на нових бланках

На Хмельниччині вже другий місяць клієнти сервісних центрів МВС отримують посвідчення водія на нових бланках. Таким чином, вже понад 3200…

2 дні тому

На Хмельниччині працюватиме два центри вакцинації

У них щеплюють громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт “Дія” або через…

2 дні тому

Хмельниччина на «АГРО-2021» отримала дві золоті медалі

АГРО-2021 — важлива подія агропромислового сектору України і ефективна платформа для демонстрації найновіших галузевих досягнень, інноваційних рішень і технологій. Особлива…

2 дні тому

На Хмельниччині перед судом постане чоловік, який замовив вбивство підприємиці

Нагадаємо, у квітні цього року слідчі Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області спільно з працівниками УСБУ під процесуальним керівництвом…

2 дні тому