https://ssu.gov.ua/
Служба безпеки України викрила чергову масштабну схему підробки міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 у Хмельницькому. Зловмисники заробили на «Covid-бізнесі» понад 6,7 млн грн.
Слідством встановлено, що дві лікарки разом з медсестрами однієї з міських поліклінік майже пів року фальшували медичну документацію.
Щотижня вони вносили до електронної системи охорони здоров’я «eHealth» більше 120 записів про начебто «вакцинацію» місцевих мешканців. Медпрацівники пропонували виготовлення електронних COVID-сертифікатів без проведення фактичної процедури щеплення. Вартість послуги коливалась від 2800 до 3200 гривень за одну дозу вакцини.
До злочинної схеми медики також залучили посередників. Через них підшуковували клієнтів, передавали гроші та «списки» осіб, які не бажали вакцинуватись, але хотіли отримати сертифікати.
За попередніми даними, прибуток зловмисників становив понад 6,7 млн грн.
У ході обшуків, проведених за місцем роботи та проживання учасників оборудки, правоохоронці виявили та вилучили:
Наразі трьом фігурантам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.
https://ssu.gov.ua/
У межах кримінального провадження правоохоронці перевіряють інформацію щодо виплати особам, які незаконно придбали сертифікати про вакцинацію, «ковідної тисячі».
Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до оборудки.
Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники УСБУ у Хмельницькій області та кіберполіції спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва прокуратури.
У 2020 році в Кам’янці-Подільському поліцейські викрили злочинну схему збуту наркотичних та психотропних речовин, яку організували двоє місцевих жителів.
Порушник й раніше притягувався до кримінальної відповідальності за майнові злочин. За скоєне йому може загрожувати до трьох років позбавлення волі.
У Хмельницькому 13 квітня відбувся вже третій благодійний забіг «Біжимо заради Перемоги».
На Хмельниччині у березні більшість продуктів харчування зросли у ціні. Найбільше подорожчали яйця, фрукти, м'ясо, олія та риба.
Корпуси двох реакторів ВВЕР-1000, які попередньо планувалися для болгарської АЕС "Белене", і щодо яких велися переговори з Україною, не будуть…
14 квітня до відділення поліції Нетішина звернувся місцевий житель, водій однієї зі служб таксі, якому пасажир спричинив тілесні ушкодження.
Leave a Comment