У Хмельницькому відбулась конференція з обговорення взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми

У Хмельницькому відбулась конференція на тему: «Досвід поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні у Хмельницькій, Чернівецькій та Луганській областях». Метою заходу стало обговорення результатів реалізації цього проекту та напрацювання рекомендацій щодо подальших кроків та дій у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.

До участі в конференції долучилися представники Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, Міністерства соціальної політики, Національної поліції України. Також представники органів соціального захисту державних адміністрацій у Хмельницькій, Чернівецькій та Луганській областях, громадських організацій — партнерів у виконанні проєкту, органів місцевої влади, органів самоврядування. А також відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Захід розпочався із прес-брифінгу для журналістів. Спілкуючись з представниками ЗМІ, Генрік Вілладсен, координатор проєктів ОБСЄ в Україні, зауважив, що проблема торгівлі людьми є актуальною не лише для України. А також усіх 57 країн-членів ОБСЄ. Офіс Координатора проєктів ОБСЄ в Україні спільно з органами влади доклали чимало зусиль для боротьби з торгівлею людьми. Зокрема, було розроблено чіткий порядок взаємодії, спрямований на ефективне переслідування виконавців цього злочину. А також порядок надання допомоги постраждалим.

З кожним роком ми все більше виявляєм фактів торгівлі людьми. Але це не свідчить про те, що цей вид злочинів у нас набирає обертів. Це свідчить про те, що значно покращилась взаємодія органів, які покликані виявляти і боротися з таким явищем як торгівля людьми, — зазначив під час прес-брифінгу Олег Рикун, заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.

Олег Рикун також зазначив, що на кінець вересня цього року 211 проваджень по торгівлі людьми вже спрямовано на розгляд суду. Для порівняння — за увесь минулий рік таких проваджень було спрямовано 168.

У своїх виступах учасники конференції зазначили про виклики у сфері протидії торгівлі людьми. Які пов’язані з процесами децентралізації влади, новими тенденціями у кримінальних злочинах торгівлі людьми. А також військовим конфліктом на сході країни. Суб’єкти взаємодії — учасники конференції обговорили та прийняли Рекомендації конференції щодо подальших кроків поширення в Україні Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

 
Leave a Comment

Останні новини

Напередодні Провідної неділі до кладовища «Шаровечка» курсуватимуть додаткові автобуси

З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…

12 години тому

Хмельничан запрошують на сімейну виставу у ляльковий театр

Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.

12 години тому

На території НПП “Мале Полісся” скоєно акт вандалізму

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».

12 години тому

Минулої доби у Камʼянці-Подільському сталися дві ДТП, у яких постраждала пенсіонерка та малолітня дитина

Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…

15 години тому

Скільки штрафів ТЦК було відкрито на Хмельниччині

17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…

18 години тому

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганщини за державну зраду

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.

18 години тому