У Хмельницькому відбулась конференція з обговорення взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми

13
Фото: hm.npu.gov.ua

У Хмельницькому відбулась конференція на тему: «Досвід поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні у Хмельницькій, Чернівецькій та Луганській областях». Метою заходу стало обговорення результатів реалізації цього проекту та напрацювання рекомендацій щодо подальших кроків та дій у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.

До участі в конференції долучилися представники Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, Міністерства соціальної політики, Національної поліції України. Також представники органів соціального захисту державних адміністрацій у Хмельницькій, Чернівецькій та Луганській областях, громадських організацій — партнерів у виконанні проєкту, органів місцевої влади, органів самоврядування. А також відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Захід розпочався із прес-брифінгу для журналістів. Спілкуючись з представниками ЗМІ, Генрік Вілладсен, координатор проєктів ОБСЄ в Україні, зауважив, що проблема торгівлі людьми є актуальною не лише для України. А також усіх 57 країн-членів ОБСЄ. Офіс Координатора проєктів ОБСЄ в Україні спільно з органами влади доклали чимало зусиль для боротьби з торгівлею людьми. Зокрема, було розроблено чіткий порядок взаємодії, спрямований на ефективне переслідування виконавців цього злочину. А також порядок надання допомоги постраждалим.

З кожним роком ми все більше виявляєм фактів торгівлі людьми. Але це не свідчить про те, що цей вид злочинів у нас набирає обертів. Це свідчить про те, що значно покращилась взаємодія органів, які покликані виявляти і боротися з таким явищем як торгівля людьми, — зазначив під час прес-брифінгу Олег Рикун, заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.

Олег Рикун також зазначив, що на кінець вересня цього року 211 проваджень по торгівлі людьми вже спрямовано на розгляд суду. Для порівняння — за увесь минулий рік таких проваджень було спрямовано 168.

У своїх виступах учасники конференції зазначили про виклики у сфері протидії торгівлі людьми. Які пов’язані з процесами децентралізації влади, новими тенденціями у кримінальних злочинах торгівлі людьми. А також військовим конфліктом на сході країни. Суб’єкти взаємодії — учасники конференції обговорили та прийняли Рекомендації конференції щодо подальших кроків поширення в Україні Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

 
Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне