З 15 серпня до 20 вересня діятиме заборона на вилов раків у водоймах Хмельниччини

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись. Це залежить від погодних умов. З точними датами можна ознайомитись за посиланням.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені.

«Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаюсь до громадян з проханням не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України», – зазначив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Повідомляємо, що після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. За перевищення добової норми вилову раків передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам. Забороняється вилов цих водних біоресурсів менших ніж 10 см.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про заборону на вилов раків можна за телефоном «гарячої лінії» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.

Leave a Comment

Останні новини

Жителя Летичівщини ув’язнено за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації

За публічного обвинувачення Летичівської окружної прокуратури суд визнав винним 52-річного місцевого мешканця в ухиленні від призову на військову службу.

3 дні тому

На Хмельниччині в 11 людей підтвердили кір

На Хмельниччині в 11 людей підтвердили кір. Цю кількість хворих зафіксували у квітні.

3 дні тому

У Камʼянці-Подільському 27-річний чоловік зʼїхав з дороги і зіткнувся з металевим парканом

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 24 квітня, близько 18:30 години по вул. Івана Виговського.

3 дні тому

За спробу продажу артефактів VІІІ ст. до н.е. судитимуть хмельничанина

Прокурорами Кам’янець-Подільської окружної прокуратури до суду направлено обвинувальний акт стосовно 37-річного місцевого жителя за фактом незаконного привласнення знайденого скарбу, який…

3 дні тому

У лікарки ВЛК знайшли незадеклароване майно на 10 мільйонів гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції під час перевірки декларації членкині ВЛК, завідувачки одного з відділень Хмельницької міської лікарні за…

3 дні тому

Біля Хмельницького зіткнулися вантажівка і трактор

Дорожньо-транспортна пригода сталася 23 квітня близько 13:25 години на автодорозі сполученням «Стрий — Ізварине» поблизу с. Колибань.

4 дні тому