У Славуті поширюють листівки із забороненою символікою

Інформацію про це “Новини. Хмельницький” отримали від своїх читачів.

Фото від читача

“Такі листівки отримують через поштову скриньку ветерани”, – зазначив у коментарі славутчанин.

Окрім того, що листівка містить заборенену символіку, у ній також запрошують прийти на “Парад Переможців” з фотографією  “дідів, прадівів, батьків, загинувших на фронтах та померших від ран в госпіталях Великої Вітчизняної війни”.

Фото від читача

За своєю суттю та стилістикою так званний “Парад Переможців” повністю нагадує інший, створений у Росії захід – “Безсмертний полк”. Детальніше прочитати, чому акція “Безсмертний полк” є одним із елементів гібридної війни Росії проти України можна у матеріалі журналістки Радіо.Свобода Софії Середи “Победобесие” “Безсмертного полку”: “дідів” знову хочуть пронести Києвом, але є альтернатива“.

А тим часом поліція Хмельниччини нагадує: використання забороненої символіки карається законом. Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», заборонено використання певної символіки комуністичного тоталітарного режиму, зокрема:

  •  будь-яких зображень державних прапорів, гербів та інших символів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік у складі СРСР, держав так званої “народної демократії”;
    •    гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік чи їх фрагментів;
    •    прапорів, символів, зображень або іншої атрибутики, в яких відтворюється поєднання серпа, молота, п’ятикутної зірки, плуга (рала);
    •    символіки комуністичної партії або її елементи;
    •    зображень, пам’ятників, написів, присвячених особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії та у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР); подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті;
    •    зображення гасел комуністичної партії, цитат партійних керівників і тому подібне;
    •    символіка націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.
    Разом з тим, заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму у таких випадках:
    •    на документах державних органів та органів місцевого самоврядування, закладів освіти та науки, підприємств, установ, організацій, виданих до 1991 року;
    •    в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації, у творах мистецтва, створених до і після набрання чинності згаданим Законом;
    •    у процесі наукової діяльності, у посібниках, підручниках та матеріалах наукового, освітнього і навчального характеру, які використовуються у освітньому процесі;
    •    на оригіналах бойових знамен;
    •    на державних нагородах, ювілейних медалях та інших відзнаках, якими нагороджувались особи до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни;
    •    на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань;
    •    під час реконструкції історичних подій;
    •    у приватних колекціях, приватних архівних зібраннях та як об’єктів антикварної торгівлі.

Відповідальність за виготовлення, поширення або публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів передбачена ст. 436-1 Кримінального кодексу України. Такі дії караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

У свою чергу, ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, — караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Чинним законодавством також заборонене публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення. Такі дії являють собою склад правопорушення, передбаченого ст. 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 850 до 5100 гривень або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

 

Leave a Comment

Останні новини

Напередодні Провідної неділі до кладовища «Шаровечка» курсуватимуть додаткові автобуси

З 21 по 25 квітня для зручності хмельничан, які планують впорядкувати місця поховань своїх рідних, буде організовано додатковий автобусний рейс до…

21 годину тому

Хмельничан запрошують на сімейну виставу у ляльковий театр

Київський незалежний театр ляльок “Равлик” запрошує жителів Хмельницького на сімейну виставу, створену за мотивами кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженка.

21 годину тому

На території НПП “Мале Полісся” скоєно акт вандалізму

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували акти вандалізму на екологічній стежці «Перлина Славутчини».

21 годину тому

Минулої доби у Камʼянці-Подільському сталися дві ДТП, у яких постраждала пенсіонерка та малолітня дитина

Одна з автопригод сталася по вул. Хмельницьке шосе, інша – по проспекту Грушевського. В обох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження…

23 години тому

Скільки штрафів ТЦК було відкрито на Хмельниччині

17 007 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку — тобто через протерміновані та несплачені штрафи від ТЦК — було…

1 день тому

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганщини за державну зраду

На Хмельниччині судитимуть двох жителів Луганської області, яких підозрюють у державній зраді.

1 день тому