Банді рекетирів, яка тримала в страху хмельницьких перевізників, суд визначив розмір застави

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду продовжив запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою семи особам, що підозрюються у вчиненні злочину передбаченого  ч. 2 ст. 189 КК України (вимагання, вчинене групою осіб), повідомляє прес-секретар суду Алла Плінська.

Так, чоловіки підозрюються в тому, що за попередньою змовою між собою та іншими невстановленими особами, маючи на меті незаконне збагачення, розробили злочинну схему отримання грошових коштів, яка полягає у вимаганні та отриманні від усіх водіїв маршрутних автобусів, які здійснюють пасажирські перевезення з автовокзалу №5 м. Хмельницького Хмельницькій області, грошових коштів в сумі 25 грн. за в’їзд на територію вищевказаного автовокзалу, а також посадку та висадку пасажирів.

Згідно злочинної схеми, свою злочинну діяльність вищезазначена група осіб приховувала під законні дії громадської організації «Сила Правди» та в подальшому створеної нової громадської організації «Сила і Правда».

Санкція ч. 2 ст. 189 КК України передбачає покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Крім того, суд  визначив розмір застави, який може внести кожен із підозрюваних та одночасно визначив перелік обов’язків, що зобов’язані будуть виконувати підозрювані у разі  внесення такої суми. Розмір застави визначався для кожного із чоловіків індивідуально, з врахуванням положень чинного законодавства,  особи підозрюваного, майнового стану та фактичних обставин кримінального провадження.

При цьому, звертаємо увагу, що ст. 183 КПК України  визначено, що визначення суми застави при постановленні  ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою  є обов’язком судді.

Як повідомляли раніше “Новини. Хмельницький”, сімох членів угрпування затримали на початку червня. За півроку існування група зароблила близько мільйона гривень.

 

 

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

4 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

4 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому