Будьте обережні: зростає інфікування кліщовим бореліозом!

З настанням тепла активізувалися кліщі. Небезпечний не стільки сам кліщ, скільки ті хвороби, які він може переносити й передавати людині при укусі – кліщовий енцефаліт, бореліоз (хвороба Лайма) та інші. Ці захворювання уражають центральну й периферичну нервову систему, серце, суглоби. Якщо не лікуватися, захворювання можуть призвести до неврологічних та інших ускладнень.

Працівники лісового господарства найбільше можуть страждати від цієї хвороби. Щоб уникнути неприємностей, слід звернути увагу на поради:

1. Кліщі відчувають запах людини або тварини за 10-15 м, тому уздовж стежин і місць випасу худоби їх завжди більше, ніж в глибині лісу, а в затінку більше, ніж на сонці.

2. Кліщ присмоктується не відразу, а досить довго лазить по людині, причому тільки знизу догори. Рекомендується одягатися в світлий однотонний та щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб легше було помітити кліщів. Голову покривати головним убором. Кліщ присмоктується лише в певних місцях – шукає тонку ніжну шкіру (за вухом, під грудьми, на шиї, в пахових ділянках).

3. Для відлякування кліщів можна використовувати репеленти, які продаються в аптеках.

4. Пам’ятайте, що видалити кліща найкраще зможе лікар-хірург. Кліща беруть за черевце пінцетом або чистою серветкою та обережно, щоб не відірвати йому голову, повільно викручують проти годинникової стрілки зі шкіри, або, похитуючи, тягнуть. Можна видалити його з допомогою ниткової петлі, котра затягується між шкірою і голівкою кліща. Місце укусу обробляють спиртом, розчином йоду або зеленкою, руки дезінфікують. Накладати пов’язку, застосовувати різні креми та мазі не рекомендується, бо це перешкоджає утворенню захисної скориночки в місці присмоктування кліща. Видалених кліщів бажано доставити до лабораторних центрів для діагностики та визначення подальших дій.

Просто стискати і відривати кліща, що причепився, не рекомендується, оскільки в шкірі залишаються частини комахи, призначені для відсмоктування крові (хоботок, голівка). Ці частини комахи, якщо залишаються у шкірі, то як правило, викликають нагноєння.

5. З метою профілактики також треба через кожні 20-30 хвилин проводити само- та взаємоогляди.

6.Не забувайте, що паразит може потрапити в будинок з грибами, букетом квітів або вовною домашньої тварини.

Важливо: самостійно, без рекомендацій лікаря, вживати антибіотики після укусу кліща не можна. Ліки згладжують симптоматику захворювання і ускладнюють подальшу його діагностику.

Всі заходи профілактики мають надважливе і безумовно корисне значення для людини. Не ігноруйте їх використання!

За матеріалами прес-служби ДП “ Старокостянтинівський лісгосп.”

Leave a Comment
Поділитися

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

3 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

5 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому