Червонокнижні види риб, які водяться у водоймах Хмельниччини

У водних об’єктах Хмельницької області окрім аборигенних та рослиноїдних видів риб, є ще види риб, що занесені до Червоної книги України. Управління Держрибагентства у Хмельницькій області наголошує, що червонокнижні риби охороняються державою та заборонені для вилову.

До червонокнижних видів риб Хмельниччини відносяться: осетер російський, севрюга звичайна, ялець звичайний, вирезуб причорноморський, марена звичайна (вусач) та карась звичайний (карась золотий).

За незаконний вилов червонокнижних риб передбачена адміністративна відповідальність за ст. 90 КУпАП. Дана стаття передбачає накладення штрафу від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого. А також на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією всього добутого.

Також відповідно до постанови КМУ від 07.11.2012 р. № 1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», за кожний незаконно виловлений екземпляр червонокнижної рибини передбачена компенсація. Так, осетер російський та севрюга звичайна обійдуться порушнику по 48 тис. грн кожна, вирезуб причорноморський – 10 тис. грн, ялець звичайний, марена звичайна (вусач) та карась звичайний (карась золотий) по 330 грн.

Хмельницький рибоохоронний патруль закликає рибалок-аматорів бути пильними, беручи пійману рибу у садок. Якщо ви спіймали рибину, що є червонокнижною – слід обережно зняти її з гачка та одразу ж відпустити у водойму, щоб зберегти особині життя!

У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0-800-50-52-50 або на «гарячу лінію» відомства: (0382) 65-82-03.

За інформацією Управління Держрибагентства у Хмельницькій області.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

4 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому