Хмельниччина на чверть збільшила закупівлю товарів за кордоном

За даними Хмельницької митниці ДФС, загальна вартість імпортованих до області протягом десяти місяців поточного року товарів зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року з 10 мільярдів 927 мільйонів гривень до 13 мільярдів 362 мільйонів гривень.

Отже у поточному році імпорт у вартісному виразі продовжує істотно переважати над експортом (7 мільярдів 826 гривень за 10 місяців). Втім, позитивним моментом є те, що експорт все ж зростає швидше.

У ваговому еквіваленті обсяг імпорту у цей період зменшився з 319-ти до 244-ох тисяч тонн. Натомість обсяг експорту зріс на 26 відсотків – до 856 тисяч тонн.

Закупівля в держав

Місце найбільшого міжнародного торгового партнера в імпорті наразі посіла Російська Федерація, де було закуплено товарів на суму 1 мільярд 943 мільйонів гривень, що складає 16 відсотків від вартості усього імпорту. Однак слід врахувати, що левову частку цієї суми (1 мільярд 820 мільйонів гривень) склала вартість твелів для ядерних реакторів, відвантажених для Хмельницької АЕС. На решту у північного сусіда були придбані стальний прокат, насоси, вироби санітарно-технічного призначення з пластмаси, плити деревоволокнисті, арматура сантехнічна та інше. До того ж обсяг імпорту з цієї країни за рік впав на 39 відсотків.

Майже на таку ж суму подоляни придбали різного краму у Польщі. Звідти переважно імпортувались запчастини до автомобілів (гальма, фільтри), зброя, сталепрокат, кам’яне вугілля, автоспецтехніка тощо.

Водночас суттєво збільшилися поставки з таких країн, як Німеччина та Швейцарія. Обсяг імпорту з цих країн також склав відповідно понад 1,6 та понад 1,2 мільярда гривень. У Німеччині цьогоріч були придбані запчастини для автомобілів, сільгосптехніка, насіння кукурудзи, сідельний тягач, поліамід тощо. У Швейцарії – трактори, сільгосптехніка та інші транспортні засоби спеціального призначення, а також запчастини, полімери та інше.

Півмільярдний рубіж поставок на Хмельниччину подолали також Бельгія, Великобританія, Китай та Білорусь. І з результатом, що переважає 370 мільйонів гривень, або приблизно 3 відсотки загального обсягу поставок топ найбільших торгових партнерів області при імпорті замикають Італія, Угорщина, та Нідерданди.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

4 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

4 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому