Хмельниччина продала Польщі товарів на 735,8 мільярда гривень

Загальний товарообіг Хмельниччини із закордонними партнерами протягом п’яти місяців 2018 року  у вартісному вимірі зріс на 35 відсотків і наразі досяг 9 мільярдів 606 мільйонів гривень, інформує Хмельницька митниця ДФС.
При цьому вартість експортованих товарів склала 3 мільярдів 717 мільйонів гривень, що на 33 відсотки більше ніж у 2017 році. Вартість імпортованих товарів сягнула 5 мільярдів 889 мільйонів, що на 36 відсотків більше ніж у 2017 році.
Отже різниця між експортними та імпортними операціями зовнішньої торгівлі (сальдо) цьогоріч залишається є від’ємною і відповідно складає 2 мільярди 172 мільйони гривень. У цей же період минулого року сальдо також було від’ємним і складало 1 мільярд 515 мільйона гривень.
Примітно, подільські підприємства-експортери наразі торгують переважно з країнами Євросоюзу.
Так, місце основного торгівельного міжнародного партнера Хмельницької області вже досить давно посідає Польща. Як показує митна статистика, цьогоріч до цієї країни відвантажено товарів на 735,8 мільярда гривень, що у структурі експорту складає п’яту частину. При цьому порівняно з аналогічним періодом минулого року експорт до Польщі у грошовому виразі зріс на дві третини.
Також у топ-десятці найважливіших торгових партнерів подолян цьогоріч залишаються Росія (13%), Великобританія (8%), Естонія (6%), Молдова (6%), Об’єднані Арабські Емірати (6%), Румунія (4%), Німеччина (3%) та Узбекистан (3%).
На польські ринки подоляни постачали здебільшого мед, меблі, макуху, сталепрокат, олію та інше. Росія цьогоріч купила у підприємств Хмельниччини на 42 відсотки більше, ніж у минулому році таких товарів, як трансформатори, полевошпатна сировина, килими, поліетиленові пакети, сталеві котли; цукор та інше. Британці на 80 відсотків більше закупилися на Поділлі борошном, цукром, солодом, меблями, насінням тощо. Естонці вподобали здебільшого соєві боби, вершкове масло, пиломатеріали, борошно, полімерну плівку та інше. Молдавани також істотно (на 78 відсотків) наростили свої закупівлі, їм знадобилися сталепрокат, солод, яйця, цукор, поліпропіленова плівка, кукурудза та інше.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

4 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

4 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому