Лісівники забезпечили підгодівлю звірини взимку

За Ізяславським лісгоспом закріплено 17200 га мисливських угідь. Це зобов’язало  колектив мисливської служби проводити й організовувати не тільки полювання, а й весь комплекс робіт зі збереження та примноження тваринного світу. Аби прискорити виконання програми ведення мисливського господарства, на підприємстві на площі 10 га облаштовано вольєр з відтворення поголів’я диких свиней. Як інформує Ізяславський лісгосп,  тут є 48 дорослих особин без урахування молодняка поточного року. З вольєра в мисливські угіддя було випущено 59 кабанів.

kmlis.gov

Активне застосування найефективніших біотехнічних заходів та охорона мисливських угідь є основою підвищення чисельності дичини. З приходом зими  основний біотехнічний захід – підгодівля тварин. Її застосовують в мисливських господарствах для того,  щоб в екстремальних умовах  (глибокий сніговий покрив,  різка зміна температур, ожеледиця) рятувати звірів  від голоду. Початок сезону підгодівлі залежить від кліматичних умов району. Умовно сезон підгодівлі ділиться на три періоди – з 1  по 30 листопада, коли викладається 25 відсотків добової норми кормів; другий період – з 1  по 30 грудня – викладається 50 процентів добової норми кормів; третій період – з 1 січня по 10 лютого – викладається повна добова норма  кормів.

kmlis.gov

Для підгодівлі тварин в зимовий період  працівники мисливської служби протягом 2018 року заготували 32 тонн зерновідходів, 6 тонн коренеплодів, а також достатньо припасли сіна, гіллячкових віників з верби, ліщини.  На придбання кормів, охорону, відтворення та біотехнічні заходи витрачено понад 380 тисяч гривень.

Викладається корм в місцях концентрації тварин, там де є загроза виснаження запасів природного корму. Для цього в лісових угіддях облаштовано в необхідній кількості біотехнічні споруди – годівниці, солонці, підгодівельні майданчики. Зміцнення кормової бази сприяє збільшенню чисельності дичини, покращує умови мешкання тварин, стримує їх від міграції, а також служить засобом концентрування тварин у певних місцях.

Нагадаємо, новорічні ялинки столиці виросли на Летичівщині. Першими в державі наряджати новорічні ялинки почали у великих містах. У столиці їх буде чимало. Лісівники Летичівщини цьогоріч одні з найбільших постачальників зелених деревець у Київ.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому