На Ізяславщині відкрито новий меморіальний знак пам’яті жертв Холокосту

З метою вшанування жертв Холокосту та забезпечення того, щоб його жахи ніколи не забувалися, розташований у Сполучених Штатах Америки Фонд Цаля Каплуна зініціював зведення у місцях масових поховань жертв Холокосту монументів пам’яті. Саме відкриття першого такого монументу відбулося 25 жовтня поблизу села Сошне на території Ізяславського району.

На меморіальний захід зібралося чимало представників єврейських громад із Ізяслава, Хмельницького, Рівного, Шепетівки, Славути, Києва, Сполучених Штатів Америки, представників місцевої влади, представників посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, жителів та гостей району.

У своєму звернені до присутніх представник Фонду Іосиф Менакер сказав:

Сьогодні від імені TKF – благодійної організації, розташованої в Нью Йорку, я маю честь відкрити монумент, присвячений понад 2 тисячам євреїв, убитих в 1942 на цьому місці. Серед цих людей знаходилося близько 50 наших родичів, включаючи мого прадіда і прабабусю. Цих 2000 чоловік було убито тільки через те, що вони були євреями. Важливість цього монумента і багатьох інших монументів Холокосту, які були і будуть зведені на місці більш ніж 1000 місць розстрілів євреїв на Україні, полягає не лише в увічненні пам’яті загиблих, але і в недопущенні повторення подібної жахливої трагедії в майбутньому. Причому не лише відносно євреїв, але і будь-якої іншої нації, народності або індивідуальної приналежності. Робота із створення і втілення цього монумента стала реальністю завдяки численним пожертвуванням і самовідданій роботі багатьох волонтерів. Серед тих, хто надав нам неоціниму допомогу благодійний фонд міста Бостон Remember Us, який допоміг нам з логістикою, а також посадив на меморіалі дві секвої, які будуть рости тут багато сотень років. Також безмежна подяка організації Євгенія Городетского з Німеччини.

Звертаючись до присутніх латвійський скульптор, автор пам’ятного знаку Глєб Пантєлєєв описав свій підхід до дизайну монументу:

Скульптура є спробою висловити конфлікт хаосу та гармонії, зрозуміти те, що гармонія це праця та зусилля. Нижча, грубо просвердлена частина обеліску розташована у зоні хаосу. Верхня ж символізує гармонію та перемогу розуму.

Право відкрити меморіальний знак на місті розстрілу євреїв було надано представникам Фонду Цаля Каплуна (США) Іосифу Менакеру та Леоніду Вайну, голові Ізяславської районної державної адміністрації, депутату Хмельницької обласної ради Борису Яцкову та голові Ізяславської районної ради Сергію Шлегелю.

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

3 тижні тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

3 тижні тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

1 місяць тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

5 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

5 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

6 місяців тому