На Хмельниччині місцеві бюджети отримали на чверть більше надходжень від плати за землю

Місцеві бюджети у першому кварталі 2019 року отримали 7,6 млрд грн від плати за землю. Це на 23% більше, ніж за перший квартал 2018 року. Такими є дані Інституту аграрної економіки.

Надходження від земельного податку та орендної плати за землю зростають завдяки реалізації урядових ініціатив останніх років – земельної децентралізації, удосконалення механізму управління землями державної й комунальної власності, впровадження системи земельних аукціонів.

Так в ході децентралізації органи місцевого самоврядування отримали право самостійно встановлювати розмір земельного податку. Для сільгоспугідь – 0,3-1 % від їх нормативної грошової оцінки. Для несільськогосподарських ділянок, крім земель державної та комунальної власності, – не більше 12 % від їх вартості. В цих межах органи місцевого самоврядування самостійно визначають розмір податку та мають змогу застосовувати його диференційовано до різних землекористувачів.

Також Уряд встановив, що розмір плати за оренду земель державної власності не може бути меншим за 8 % від їх грошової оцінки. І це також стало джерелом надходжень до місцевих бюджетів.

Крім того, права оренди на земельні ділянки продаються зараз на відкритих аукціонах. Це дозволяє місцевій владі прозоро управляти землями та отримувати ринкову ціну за користування угіддями.

Важливо також, що минулого року Уряд у межах чинного законодавства знайшов механізм передачі у власність об’єднаним громадам земель поза межами населених пунктів. Як наслідок, вже 646 спроможних більш ефективно використовують 1,5 млн гектарів с/г земель.

Нагадаємо, що на Хмельниччині зменшується кількість населення

Leave a Comment

Останні новини

Військові самі вирішують, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі, — роз’яснення юристів

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) в разі їх…

1 місяць тому

Потяг правосуддя наздожене всіх російських злочинців у тунелі російського беззаконня – покарання буде невідворотним

У цьому переконаний Постійний представник України при ООН Сергій КИСЛИЦЯ. Розмова з ним стосувалася ролі Організації Об’єднаних Націй у протидії…

1 місяць тому

“Косачку” привезли до Хмельницького: пластична вистава від жінок і про жінок

Уперше виставу презентували у Києві 3 грудня 2023 року. Роботу над проєктом продовжили й показали вдруге в Києві й уже…

2 місяці тому

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію…

6 місяців тому

СМТ більше не буде: що змінює закон про дерадянізацію (ВІДЕО)

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав наприкінці жовтня. З назви закону можна подумати, що Дніпропетровська область…

6 місяців тому

Юрій Гудименко: «У нас зараз дуже цікавий час, звикання до наших перемог»

Військовий, блогер, історик, публіцист, громадський діяч Юрій Гудименко презентував у Хмельницькому свою першу книгу «Історії та війни». До неї увійшли…

7 місяців тому